زغال‌سنگ «طبس» فرا بورسی شد/ افزایش ۶۸ درصدی معاملات تالار بورس

سعید هریوندی امروز  از فعالیت شش کارگزاری فعال بورس در خراسان‌جنوبی خبر داد و اظهار داشت: در مجموع ۶۰۰ شرکت بورس و فرابورس وجود دارد که از این تعداد پنج شرکت مختص خراسان‌جنوبی است.

وی با اشاره به معاملات تالار بورس خراسان‌جنوبی در فروردین‌ماه امسال، اظهار داشت: طی این مدت ۳۶ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۱۳۳ سهم به ارزش ۴۷ میلیارد تومان داد و ستد شد.

مدیر بورس منطقه‌ای خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از مجموع معاملات ۵۴ درصد آن مربوط به خرید و ۴۶ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است، بیان داشت: در فروردین‌ماه امسال شاخص کل ۱۷۷ هزار و ۱۳۶ واحد افزایش داشته است.

هریوندی با اعلام اینکه معاملات تالار بورس خراسان‎جنوبی فروردین‌ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۸ درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: پنج واحد خراسان‌جنوبی شامل کویرتایر، سیمان قاین و زغال‌سنگ نگین در بورس و سیمان باقران و زغال‌سنگ پروده در فرابورس فعال هستند.

وی برگزاری کلاس‌های آموزشی رایگان، ایجاد کارگزاری در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی و تلاش در راستای ورود شرکت‌های بورسی به سرمایه را از برنامه‌های پیش روی تالار بورس استان ذکر کرد.

مدیر بورس منطقه‌ای خراسان‌جنوبی مطرح کرد: افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه (بورس) دارند باید قبل از اقدام به سرمایه‌گذاری در دور‌ه‌های آموزشی شرکت کنند و فقط پس‌انداز خودرا وارد بورس کنند.

هریوندی اضافه کرد: سرمایه‌گذارنی که به‌صورت مستقیم وارد بازار می‌شوند تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال را پشتوانه معاملات خود قرار دهند و با تشکیل سبد سرمایه‌گذاری، ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهند.

وی با تأکید بر اینکه بازدهی سرمایه‌گذاری در بازار سهام را کسی نمی‌تواند تضمین کند، عنوان کرد: پیشنهاد‌هایی که شامل تضمین بازدهی سرمایه‌گذاری در سهام می‌باشد فاقد پشتوانه علمی است لذا به چنین پیشنهاد‌هایی که توسط افراد در محافل غیررسمی مطرح می‌شود توجه نکنید.

مطالب مرتبط  کاروان سفیران انقلاب مهمان استان

 

منبع:فارس

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .