ساخت ۲ هزار و ۲۱۰ واحد مسکن ملی در خراسان جنوبی آغاز شد

طرح اقدام ملی مسکن خراسان جنوبی در قالب ۶ هزار و ۴۵۶ واحد اجرا می‌شود که تاکنون عملیات اجرایی ۲ هزار و ۲۱۰ واحد آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: به منظور بهره‌مندی بخش قابل توجهی از شهروندان خراسان جنوبی از  طرح اقدام ملی مسکن، اراضی برای  ساخت بیش از ۶ هزار و ۴۵۶ واحد مسکونی توسط این اداره‌ کل تامین شد.

وحید داعی ، افزود: مجموع ثبت‌نام‌کننده این طرح در خراسان جنوبی ۱۴ هزار و ۹۲۳ نفر بودند که از این تعداد پنج هزار و ۵۲۸ نفر واجد شرایط شناخته شدند و پنج هزار و ۵۰ نفر اقدام به واریز وجه مورد نظر کرده‌اند.

وی اظهار داشت: تاکنون عملیات اجرایی ۲ هزار و ۲۱۰ واحد آغاز شده که از این تعداد ۷۷۷ واحد اجرای فونداسیون، ۱۹۹ واحد اجرای اسکلت، ۵۹ واحد اجرای سقف و ۱۲ واحد اجرای سفت‌کاری انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: تمامی پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در استان فعال است و تلاش می‌شود عملیات اجرایی این طرح هرچه سریعتر به اتمام برسد و واحدها به متقاضیان واجد شرایط تحویل شود.

وی داشتن حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، متاهل بودن، نداشتن سابقه سکونت ملکی به نام خود و افراد تحت تکفل از فروردین سال ۸۴ تاکنون و استفاده نکردن از هیچ کدام امکانات دولتی مانند زمین و یارانه مسکن را از شرایط ثبت‌نام در این طرح عنوان و تاکید کرد: این پروژه از طریق آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی اجرا می‌شود.

داعی متعادل شدن بازار مسکن، کوتاه شدن دست دلالان از بازار مسکن، ارائه مسکن به مصرف‌کنندگان واقعی به ویژه خانه اولی‌ها با قیمت تمام شده و کیفیت بالا را از مهمترین اهداف این طرح ملی برشمرد.

مطالب مرتبط  نجات کل وحشی گرفتار در تله آهنی در طبس

از مجموع ۴۰۰ هزار واحد مسکونی ابلاغی طرح اقدام ملی در سراسر کشور سهمیه استان خراسان جنوبی ۲ هزار و ۴۵۰ واحد بوده که هزار و ۳۸۳ واحد در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر و هزار و ۶۷ واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر است.

 

 

منبع : ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.