سال ۹۹، سال رونق طرح‌های عمرانی

آقای معتمدیان گفت: با تلاشی که انجام شد، توانستیم با همه مشکلات موجود در سال ۱۳۹۹ بیشترین عملیات اجرایی و افتتاح را در تاریخ خراسان جنوبی اجرایی کنیم.

وی با اشاره به جهش محرومیت‌زدایی در استان در یک سال گذشته افزود: این جهش با ورود نهاد‌های عمومی و حاکمیتی به توسعه و رفع محرومیت خراسان جنوبی و عملیاتی شدن امضای چندین تفاهم‌نامه اجرایی شده است، بطوری که به عنوان مثال در شهرستان درمیان توانستیم چهار برابر بودجه این شهرستان اعتبار برای رفع محرومیت آن جذب کنیم.

استاندارخراسان جنوبی با بیان اینکه در روز‌های آینده ۱۳۰۹ طرح با اعتبار ۵۷۷ میلیارد تومان در خراسان جنوبی افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، گفت: افتتاح پروژه‌های گازرسانی به ۱۸۲ روستا و ۵۲ واحد صنعتی از جمله آنهاست که بزرگترین عملیات اجرایی گازرسانی در کشور خواهد بود.

آقای معتمدیان در ادامه با بیان اینکه در این مدت کوتاه و با همکاری بنیاد مستضعفان و اوقاف توانستیم، کار خوبی در بنده دره آغاز کنیم، گفت: در آینده نزدیک با حضور سرمایه گذاران، این تفرجگاه با سرعت بیشتری پیشرفت خواهد کرد و برای شمال شهر بیرجند نیز طرح مشابه‌ای در نظر گرفته ایم که بزودی اجرای خواهد شد.

وی با اشاره به طرح‌های مسکن در استان، از تأمین زمین برای ۷۲۰ واحد ویژه ارتشیان و هزار و ۴۱۱ واحد ویژه فرهنگیان هم گفت و افزود: تأمین مسکن مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز از برنامه‌هایی است که با جدیت دنبال می‌شود.

استاندار با تأکید بر این که در حال حال حاضر ساخت و احداث ۲۲ هزار واحد مسکونی را در دستور کار داریم، گفت: بر اساس برآورد‌های صورت گرفته نیاز استان تا سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۸ هزار واحد است.

مطالب مرتبط  صادرات دو برابر، واردات با کاهش ۹۹ درصدی

آقای معتمدیان اشاره‌ای هم به بازگشایی مدارس کرد و افزود: تدابیر لازم برای بهره مندی دانش آموزان از محتوا‌های درسی در هر شرایطی اتخاذ شده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.