سد خاکی بیناباد خوسف بنام شهید تاجدینی نامگذاری میشود

محمد شفیعی فرماندار شهرستان خوسف از نامگذاری بزرگترین سازه خاکی آبخیزداری شرق کشور در بیناباد به نام  شهید علیمحمد تاجدینی خبرداد.
محمد شفیعی فرماندار شهرستان خوسف در حاشیه مراسم سی وسومین سالگرد شهادت شهید بزرگوار علیمحمد تاجدینی در روستای بیناباد ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای شهرستان خوسف افزود: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها از وظایف مسئولین و مردم است.
وی در ادامه افزود: بزرگ ترین سد خاکی شرق کشور در بیناباد با اعتباری قریب به 12 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ساخته شده و این آرزوی مردم برای تحقق رونق کشاورزی و توسعه منطقه به ثمر نشسته است.
وی در ادامه در راستای تجلیل از شهدا دستور داد تا نام این پروژه بزرگ آبخیزداری شرق کشور به نام شهید علیمحمد تاجدینی تغییر یابد.

شهید علیمحمد تاجدینی فرزند رضا متولد سال 1344 در روستای بیناباد از توابع شهر خوسف بود که در تاریخ 24 بهمن سال 1365 در سن 21 سالگی بعد از چندین با مجروحیت در جبهه بر اثر ترکش خمپاره شدیداً مجروح و به نهایتاً به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
مزار این شهید در روستای بیناباد می باشد.

گفتنی است شهرستان خوسف در فاصله 30 کیلومتری از بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی قرار داشته و 96 شهید، 152 جانباز و 18 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
روهش شاد و راهش پررهروباد
منبع:ایثار
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  تلف شدن ۳۴ رأس دام در سربیشه
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.