سد سیاهو سربیشه افتتاح شد

با حضور وزیر نیرو:

سد سیاهو سربیشه افتتاح شد

عملیات احداث سد سیاهو در سربیشه در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران با حضور وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،  امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در حاشیه این آیین گفت: عملیات احداث سد سیاهو در سربیشه،  از سال ۱۳۸۴ آغاز شده، اکنون به مرحله آبگیری رسیده و بخشی از سیلاب‌های فصل زمستان در این سد مهار شده و امروز در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران، بهره‌برداری و افتتاح رسمی آن با حضور اردکانیان وزیر نیرو  آغاز شد.

او افزود: این سد با ظرفیت ۱۷ میلیون متر مکعب و با اعتباری بالغ بر۸۰ میلیارد ریال به منظور مهار، کنترل و ذخیره سازی جریان پایه و سیلاب‌های فصلی و تنظیم آن برای تأمین آب کشاورزی با ایجاد ۴۵۰ هکتار اراضی مدرن شبکه آبیاری و زهکشی و همچنین  توسعه دامپروری منطقه و ایجاد اشتغال پایدار، اجرا شده است.

امامی ادامه داد: پویش هر هفته الف- ب- ایران در سال ۹۹ پیش از این در استان‌های تهران، ایلام، مرکزی و سیستان و بلوچستان برگزار شد و در پنجمین پویش امروز طرح‌های صنعت آب و برق خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.

این پویش از نیمه دوم سال گذشته با هدف ایجاد فرصت برای تبیین خدمات گسترده و زیرساختی صنعت آب و برق و استمرار و آبادانی کشور آغاز شد و امسال هم ادامه دارد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو صبح امروز (شنبه) وارد خراسان جنوبی شد و در سفر یک روزه به این استان سه پروژه سد سیاهو، آبرسانی به شهر درمیان و روستاهای منطقه و طرح‌های آبرسانی به ۱۵ روستای استان افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه سربیشه نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

مطالب مرتبط  تکمیل آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور معطل تامین اعتبار

سد مخزنی سیاهو به عنوان هشتمین سد خراسان جنوبی در فاصله ۱۳۰ کیلومتری بیرجند و ۶۷ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان سربیشه بر رودخانه سیاهو با مساحت حوضه آبریز سه هزار و ۲۸ کیلومتر مربع ساخته شد.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.