سرایان، شهرستان شاخص در حوزه خاک‌های صنعتی

شهرستان سرایان با داشتن ۶۰ معدن در حوزه خاک‌های صنعتی، ظرفیت بالایی در ذخایر خاک‌های صنعتی در خراسان جنوبی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: حدود ۸۰ محدوده معدنی در سطح شهرستان سرایان وجود دارد که در مواد معدنی مختلف در حال استخراج و بهره برداری است.
جرجانی با اشاره به مزیت موجود در بخش خاک‌های صنعتی این شهرستان افزود: حدود ۶۰ محدوده از این تعداد در حوزه خاک‌های صنعتی و بخصوص بنتونیت فعالند.
وی گفت: تلاش سازمان صمت استان نیز بر ایجاد واحد‌های فرآوری و صنایع معدنی بر پایه مزیت‌های معدنی شهرستان از جمله در حوزه خاک‌های صنعتی بوده است.
رئیس سازمان صمت استان همچنین تاکید کرد: پروانه تمامی معادنی که بیش از ۶ ماه بدون اخذ مجوز تعطیل باشند و فعالیتی نداشته باشند باطل شده و به سمت سلب صلاحیت و در نهایت واگذاری به سرمایه گذاران دارای صلاحیت از طریق برگزاری مزایده عمومی خواهد رفت.
وی با بیان اینکه نهایت همکاری در واگذاری زمین در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان صورت می‌گیرد افزود: قیمت واگذاری و نحوه پرداخت آن بر اساس قانون بوده و بخشی به صورت نقدی و بخشی هم در قالب اقساط پیش بینی شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی همچنین گفت: در خصوص واحد‌های تولیدی شهرستان در بخش‌های مختلف نیز آمادگی داریم تا به عنوان دبیرخانه کارگروه تسهیل استان ضمن برگزاری جلسات تخصصی، مشکلات واحد‌ها را بررسی و مورد پیگیری قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  خانواده‌ها نگران امتحانات حضوری نباشند
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.