سرما و یخبندان در خراسان جنوبی ادامه دارد

رییس گروه پیش بینی و پیش آگاهی‌های اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به نقشه‌های پیش یابی، سرما و یخبندان تا آخر هفته جاری در استان ادامه دارد و کشاورزان توصیه‌های هواشناسی را جدی بگیرند.

جواد نخعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشاورزان استفاده از یخاب زمستانه را در دستور کار قرار دهند و از حرص درختان و چالکود خودداری کنند.

وی گفت: جمع آوری و سوزاندن شاخه‌ها و میوه‌های خشک شده داخل باغ برای جلوگیری از آفات مهم است و کشاورزان نسبت به تخلیه سیستم‌های آبیاری تحت فشار اقدام کنند.

رییس گروه پیش بینی و پیش آگاهی‌های اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی اظهار داشت: کنترل دما و رطوبت در سالن‌های پرورشی اهمیت دارد کشاورزان با توجه به سردی هوا نسبت به تداوم تامین سوخت مصرفی اقدام کنند.

وی تاکید کرد: حذف شاخه‌های خشک آلوده به آفات در دستور کار قرار گیرد و حتما نسبت به عایق بندی لوله های سوخت در سالن‌های پرورشی اقدام شود.

نخعی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مرکز استان به منفی ۹ و ۱۲ درجه سلسیوس رسید افزود: در این مدت سربیشه با دمای منفی ۱۴ و بندان با ۱۸ درجه سانتی‌گراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان بودند.

منبع : ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  صرفه جویی ۲۲۴ میلیون متر مکعب آب در برداشت از منابع زیرزمینی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.