سرپرست شهرداری بیرجند انتخاب شد

اعضای شورای شهر بیرجند ‌علی عدل معاون عمرانی شهرداری بیرجند را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کردند.

اقدامات شهرداری زیرذرّه‌بین نگاه مردم است و هر اقدامی که انجام شود به خوبی در چهره شهر مشخص خواهد شد و انتظار است شهردار منتخب بتواند روحی دوباره به فضای شهری بدهد.

اهمیت و جایگاه شهرداری در توسعه و تحول شهری بر هیچکس پوشیده نیست و شهرداری جایگاه ویژه ای در سطح مدیریت شهری دارد و بسیاری از شهروندان در طول شبانه روز به طور مستقیم و عینی با برخی فعالیت‌های شهرداری مانند حمل و نقل عمومی، زیباسازی شهری، ساماندهی پسماندهاف توسعه فضای سبز، مبلمان شهری، ساخت و ساز، احداث و بهسازی پیاده‌روها، معابر، آتش نشانی وخدمات ایمنی مواجه هستند.

به عبارتی دیگر اقدامات شهرداری همیشه در دید مردم است و از سویی دیگر مناسب سازی آسفالت و ساماندهی فضای سبز یکی از درخواست‌های مردم از شهرداری است.

شاید زیباسازی میادین، توجه به بازارهای روز و افزایش پارکینگ در این مناطق را از شهردار انتظار داریم و بیشتر مردم به طور روزانه از خدمات شهرداری بهره‌مند می‌شوند و در یک کلام می‌توان گفت که رونق و بهسازی همه امور شهری انتظار مردم از شهردار است.

حال شورای ششم شهر بیرجند درحالی روز پنج شنبه کار رسمی خود را با تحلیف برگزار کرد که در این مراسم دکتر محمودی راد، فاطمه زهرا هلال بیرجندی  و عباس سروری به ترتیب به عنوان رئیس، نایب رئیس و منشی شورا برای یک سال انتخاب شدند.

فرماندار شهرستان بیرجند هم که تاکید زیادی دارد که شورا باید در زمینه انتخاب شهردار جدید یا ابقای شهردار فعلی اقدام کند یا تا انتصاب شهردار، برای شهرداری سرپرست تعیین شود.

مطالب مرتبط  برگزاری اجلاسیه شهدای سادات خراسان جنوبی

ناصری افزود: تاخیر در تقسیم استان ضربه‌های سنگینی به استقلال خراسان جنوبی زده اما در 17 سال گذشته اقدامات قابل توجهی انجام شده که قابل تامل است و فعالیت‌هایی که از دوره سوم شورای اسلامی شهر و روستا انجام شده توسعه‌ای بوده است.

وی بر ضرورت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در مرکز استان تاکید کرد و گفت: فرهنگ و توسعه اجتماعی در بیرجند بیش از همه نیازمند توجه است و باید ظرفیت‌ها در کنار اقدامات عمرانی، شناسایی و دنبال شود.

اما امروز اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند در جلسه ای غیر علنی دور هم جمع شدند تا برای انتخاب شهردار تصمیم گیری کنند.

 تعیین سرپرست شهرداری بیرجند

دقایقی قبل بود که برخی از اعضای شورای شهر در فضای مجازی از انتخاب سرپرست شهرداری بیرجند خبر دادند و گفتند علی عدل معاون عمرانی شهردار به عنوان سرپرست منصوب شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: در جلسه امروز شورا ی اسلامی شهر بیرجند با اکثریت آرای عدل معاون عمرانی شهرداری بیرجند به عنوان سرپرست انتخاب شد.

محمودی راد با بیان اینکه اعضای شورا در مهلت قانونی سه ماهه و با بررسی گزینه‌های مطرح در این باره
شهردار جدید بیرجند را انتخاب خواهند کرد افزود: بومی بودن تنها یکی از آیتم‌های مطرح در این زمینه است و شهردار بیرجند با توجه به همه ویژگی‌های مد نظر انتخاب خواهد شد.

وی بیان داشت: بومی بودن، تخصص، مدیریت، اشراف بر حوزه کاری، عدالت، کلان نگری، داشتن برنامه عملیاتی و… از جمله آیتم‌های مد نظر اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند برای انتخاب شهردار جدید است.

 

مطالب مرتبط  سه بیمار دیگر در خراسان جنوبی قربانی کرونا شدند/ شناسایی ۲۷۹ بیمار جدید

منبع : تسنیم

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.