سند توسعه جامعه عشایری به‌روزرسانی شود

حمید ملانوری در این نشست گفت: «سند توسعه جامعه عشایری» باید بروزرسانی شود تا از طریق آن ورود سرمایه‌گذاران به این حوزه تسهیل و موجبات توسعه بیش از پیش استان مهیا شود.

وی به ظرفیت‌های کم‌نظیر جامعه عشایری خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی از حیث تعداد عشایر در رتبه چهارم کشور قرار دارد.

ملانوری افزود: تولید سالانه ۱۱ تن شیر، هشت هزار و ۴۰۰ تن گوشت و ۸۰۰ تن کرک و پشم و صنایع دستی منحصر به فرد از مزایای حضور عشایر در خراسان جنوبی است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: با فراهم کردن امکانات نسبی نظیر آبرسانی، تامین آب آشامیدنی  و راه‌اندازی اتحادیه عشایری باید میزان بهره‌وری و تولید ثروت در این بخش از جامعه خدوم ارتقا یابد.

ملانوری گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نسبت به افزایش حداکثری ارزش افزوده محصولات جامعه عشایری خراسان جنوبی نظیر محصولات صنایع دستی و محصولات دامی تلاش شود.

وی به ظرفیت تعاونی‌ها و صندوق‌های شکل گرفته برای جامعه عشایری استان اشاره کرد و گفت: باید این مراکز به محلی برای رفع نیاز‌های جامعه عشایری تبدیل شوند و فضایی مطمئن برای فعالیت آن‌ها باشد.
مدیرکل امور عشایر استان خراسان جنوبی نیز در این نشست درخصوص وضع جامعه عشایری و اقدامات و برنامه‌های انجام شده برای رفع نیاز این قشر از جامعه توضیحاتی ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  شکاعی، گیاهی قابض و ضد سم
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.