سهم میانسالان و جوانان از ابتلا به کرونا در حال افزایش است

معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همه افراد در معرض خطر کرونا قرار دارند، اما با توجه به اینکه گروه‌های سنی خاصی واکسینه شده‌اند، سهم میانسالان، جوانان و افراد زیر ۴۵ سال از کرونا در حال افزایش است.

کامبیز مهدی زاده اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر شاهد افزایش سریع و شدید شیوع کرونا در استان هستیم.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از ۹۰ درصد تخت‌های استان اشغال است، افزود: اکنون مجبور شدیم از تخت‌های اضافه‌ای که برای بیماران کرونا در شرایط حاد تعبیه شده بود، استفاده کنیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: متاسفانه باید بگوییم اگر این روند ادامه پیدا کند، باید بخش‌های بیشتری را به بخش کرونا اختصاص دهیم و همچنین بیماران با این روند، پشت در بیمارستان می‌مانند.

مهدی زاده اظهار کرد: همه افراد در معرض خطر کرونا قرار دارند، اما با توجه به اینکه گروه‌های سنی خاصی واکسینه شده‌اند، سهم میانسالان، جوانان و افراد زیر ۴۵ سال از کرونا در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه اکنون علامت دار شدن و بیمار شدن این گروه‌های سنی را بیشتر شاهد هستیم، افزود: اکنون واکسینه شدن کارمندان بانک‌ها آغاز شده، اما معرفی از طریق دستگاه‌ها از جمله بانک‌ها باعث تجمع شده بود که طبق تدبیری که اندیشیده شد، تصمیم گرفته شد از طریق ثبت نام و دریافت پیامک مراجعه به مراکز و پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون کرونا صورت گیرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: واکسن به اندازه کافی در استان موجود بوده و تمام نیاز ما در مورد گروه‌های سنی و شغلی در حال برطرف شدن است.

مطالب مرتبط  فعالیت سامانه بارشی در خراسان جنوبی

 

منبع : ایسنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.