شمار قربانیان کرونا در خراسان جنوبی ۴رقمی شد

با ثبت ۷فوتی جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی شمار جان باختگان بیماری کرونا در استان به هزار و چهار نفر افزایش یافت.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روز گذشته ۴۶۷ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع  ۱۹۱بیمار جدید شامل ۵۱بستری و ۱۴۰مورد سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود:از این تعداد ۵۷مورد از بیرجند، ۳۸مورد از زیرکوه، ۱۸مورد از سرایان، ۲۵مورد از قاینات، ۱۹مورد از طبس، ۱۱مورد از فردوس، ۷مورد از نهبندان، سه مورد از سربیشه، از شهرستانهای بشرویه و درمیان هر کدام ۶مورد و از خوسف یک مورد جدید شناسایی شد.

وی افزود: در این مدت همچنین۵۱۲تست سریع در استان انجام شد که منجر به شناسایی۱۶۲بیمار کرونایی شد.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حال حاضر ۴۵۳بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۹۰نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد۲۶نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴نفر وخیم است.

مهدی زاده افزود: در شبانه روز گذشته ۱۰۵بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۱۰۴بیمار شامل ۵۳بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۴هزار و  ۷۳۷بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا دیروز ۷۱هزار و ۷۸۷ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که۲۶هزار و۳۱بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ۷ثبت مورد فوت جدید مجموع فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در استان به هزار و ۴نفر افزایش یافت.

مطالب مرتبط  یک فوتی در حادثه رانندگی محور روستایی پهنایی در شهرستان قاین

وی افزود: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۶۲هزار و ۴۷۴نفر رسید و تا کنون ۳۶هزار و۸۴نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.