شمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۴۳۸ نفر رسید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «محمد دهقانی فیروزآبادی» در گفتگو با رسانه ها از شناسایی شش مورد مبتلای جدید به کرونا در استان خبر داد و اظهار کرد: در ۲۴ساعت گذشته از تعداد ۳۵ آزمایش انجام شده، تعداد ۲۹ مورد منفی و تعداد ۶ مورد مثبت اعلام شده است که از این تعداد دو نفر در بیرجند و چهار نفر در طبس هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از مجموع یک هزار و ۷۴۱ نمونه آزمایش انجام شده تاکنون یک هزار و ۳۰۳ نمونه منفی ۴۳۸ مورد مثبت بوده است.

 

وی به تفکیک آمار شهرستان های‌‎ درگیر با ویروس کرونا در استان پرداخت و افزود: از مجموع مبتلایان، ۱۲۴ نفر در بیرجند، ۵۶ نفر در قاین، ۳۵ نفر در زیرکوه، ۱۳۲ نفر در طبس، ۲۳ نفر در فردوس، ۲۱ نفر در سرایان، ۱۱ نفر در درمیان، ۱۹ نفر در بشرویه، ۷ نفر در سربیشه، ۴ مورد در نهبندان و ۳ مورد در خوسف هستند.

 

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه  در ۲۴ ساعت گذشته فوتی جدید نداشته ایم و فوت شدگان مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی ۴۲ نفر  هستند، ادامه داد: از مجموع مبتلایان تاکنون ۳۸۰ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص و ۱۶ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه تاکنون در سامانه خوداظهاری ۹۲ هزار و ۵۹۲ نفر با مراجعه به سامانه پرسشنامه مربوطه را تکمیل کردند، گفت: همچنین ۲۳۲ هزار و ۵۷ خانوار در خراسان جنوبی معادل ۹۶.۶۹ درصد کل خانوار‌ه در طرح ملی بسیج مقابله با کرونا غربال شدند.

مطالب مرتبط  زلزله امروز درح بدون خسارت

/ شبستان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.