• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • شهری با یک خانواده/ کویرنشینانی که از دل، گُل محبت و همراهی می چینند

شهری با یک خانواده/ کویرنشینانی که از دل، گُل محبت و همراهی می چینند

همدلی مردمان بشرویه سبب شده است تا همواره رفاقت و دوستی در بین آن ها جریان داشته باشد.

مردم شهرستان بشرویه از دیرباز به سخاوت، بخشندگی و همکاری با یکدیگر مشهور بوده اند.

بشرویه که ۸۰۰ سال قدمت دارد، جمعیت ۲۰ هزار نفری آن با همدلی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و این آواز همراهی برای گوش هر انسانی خوشایند است و انگار این تعداد از مردم، اعضای یک خانواده اند.

دست یاری مردم همیشه به سوی یکدیگر دراز است

یکی از شهروندان بشرویه‌ای می‌گوید: از جمله ویژگی‌های خوب مردمان این منطقه، دستگیری آن‌ها از یکدیگر است که مورد توجه دین اسلام نیز بوده است.

او ادامه می‌دهد: این همدلی و دستگیری از یکدیگر ثمراتی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش طول عمر، برکت مال و جاری بودن شادی در زندگی اشاره کرد.

این شهروند بشرویه‌ای بیان می‌کند: چند روزی برای درمان مجبور به ترک شهر شدم و غصه دامداری خود را داشتم که به لطف و همیاری دوستان و آشنایان کار‌های مربوط به دام‌ها به بهترین شکل انجام شد.

او عنوان می‌کند: یقینا زمانی که برای هرکدام از ما مشکلی به وجود آید، دیگری دست یاری می‌دهد و درمانده را تنها باقی نمی‌گذارد و به دادش می‌رسد.

استحکام زندگی، میوه همدلی مردم

یکی دیگر از شهروندان بشرویه‌ای می‌گوید: از جمله فواید همدلی و شناخت مردم بشرویه از یکدیگر این است که در زمان خواستگاری‌ها و ازدواج، نیاز به تحقیق خاصی نیست.

او اضافه می‌کند: این شناخت از یکدیگر سبب می‌شود تا تشکیل خانواده به راحتی صورت گیرد و زندگی از استحکام بالایی برخوردار باشد و مشکل زیادی در خانواده به وجود نیاید.

مطالب مرتبط  رویا بافی از خیالی باطل/ واکسن، بهترین نسخه در روز‌های تلخ کرونایی

در آماری که چند سال پیش از سوی اداره ثبت احوال این شهرستان منتشر شد، میزان طلاق در این شهرستان همواره رو به کاهش بوده است که این امر خود نشان از همدلی مردم با یکدیگر دارد.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.