ضعف در بازاریابی زرشک با معرفی جهانی این محصول برطرف می‌شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: عمده خواسته بهره‌برداران زرشک در استان، بازاریابی و بازاررسانی است؛ تولید زرشک خاص خراسان جنوبی است و در این سال‌ها در این زمینه اطلاع‌رسانی کمی صورت گرفته؛ حال درخواست داریم تا این محصول در سطح بین‌المللی معرفی شود.

غلامرضا قوسی، خواستار حمایت از تعاونی‌ها شد و بیان کرد: با تقویت تعاونی‌ها و حمایت‌های مالی در این شرایط امیدواریم بتوان به بازار زرشک کمک کرد.

به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، وی ادامه داد: زرشک‌کاران خراسان جنوبی از سالیان دور با مشکلات روبه‌رو هستند و این در حالی است که ۹۸ درصد زرشک کشور در خراسان جنوبی تولید می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه خشکسالی یکی از دلایل اصلی مشکلات زرشک‌کاران استان است، گفت: خوشبختانه با توجه به مقاومت زرشک در برابر کم آبی، این محصول همچنان توانسته در الگوی کشت محصولات باغی استان قرار گیرد.

قوسی با اشاره به دیگر محصول جهانی استان، افزود: زعفران خراسان جنوبی به دلیل کیفیت بالا متقاضیان زیادی در کشورهای خارجی از جمله آلمان، آمریکا، اسپانیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در استان ۱۷ هزار و ۱۵۲ هکتار زعفران کشت بوده، ادامه داد: امسال حدود ۵۰۰ هکتار توسعه سطح کشت زعفران در استان هستیم.

قوسی با بیان اینکه امسال ۵۶ تن زعفران از مزارع کشت زعفران استان برداشت می‌شود، افزود: میانگین تولید زعفران در هر هکتار چهار کیلوگرم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیشترین سطح کشت زعفران در خراسان  جنوبی را مختص به قاینات دانست و افزود: امسال به دلیل کاهش بارندگی در ماه‌های اسفند و فروردین و افزایش شوری خاک، گرمای هوا افت کیفیت آب و خاک از عوامل کاهش تولید زعفران در خراسان جنوبی است که امسال شاهد کاهش ۲۰ درصدی تولید هستیم.

مطالب مرتبط  ۴ کشته در برخورد تریلی با اتوبوس در محور طبس_ بشرویه

وی با بیان اینکه زعفران خراسان جنوبی به دلیل برداشت گل زعفران قبل از طلوع آفتاب و برداشت غنچه قبل از بازشدن از کیفیت عطر و قدرت رنگ دهی بالایی برخوردار است، یادآور شد: ۳۲ هزار و ۲۸۳ خانوار این محصول با ارزش را جمع آوری می‌کنند و در حال حاضر هم ۶ تعاونی در زمینه تولید زعفران در استان فعالیت می‌کنند.

 

منبع : ایسنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *