طرح نذر سلامت۲ در خراسان جنوبی کلید خورد

طرح «نذر سلامت۲» با حضور اعضای جوانان هلال احمر در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین برای حفظ سلامت عزادارن در خراسان جنوبی فعالیت خود را آغاز کرد.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر  استان گفت:  با توجه به شیوع کرونا به منظور انسجام بخشی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری محرم ۱۴۴۳ طرح «نذر سلامت۲» با مشارکت اعضای جوانان اجرایی شد.

محمدرضا رضایی افزود: این طرح از ۱۸ تا ۳۰ مرداد به مدت ۱۳ روز در سطح هیات بزرگ استان در قالب تیم‌های ۵ نفره اعضای جوانان هلال احمر در حال برگزاری است.

وی ارائه توصیه‌های بهداشتی لازم به عزاداران توسط اعضای جوانان آموزش دیده ، کنترل پوشش ماسک عزاداران ، راهنمایی عزاداران برای رعایت فاصله ۲ متری ، تب سنجی و ضدعفونی دست‌های عزاداران را از جمله رویکرد‌های مهم این طرح عنوان کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در این طرح همکاری در ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه ، غربالگری افراد دارای علائم بیماری کووید در ورودی هیئت‌ها و همکاری در نشانه‌گذاری برای تعیین فواصل استقرار عزاداران از جمله اقداماتی است که توسط این اعضا انجام می‌شود.

وی با اشاره به اولویت سلامت مردم و مشارکت پرشور خیران در این ایام، درخواست کرد  متولیان هیئت مذهبی تلاش کنند بخشی از نذرها به سمت تهیه اقلام بهداشتی هدایت شود.

در طرح نذر سلامت پارسال بیش ۱۹۴ هزار نفر از خدمات این طرح در سطح استان بهره‌مند شده اند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  نصب گردنبند شبرنگ برای شتر‌ها در جاده‌های خراسان جنوبی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.