طرح هادی در ۱۱ روستای مرزی شهرستان سربیشه اجرا شد

 رییس بنیاد مسکن شهرستان سربیشه گفت: طرح هادی ۱۱ روستای مرزی این شهرستان از محل اجرای تفاهم‌نامه سند توسعه بخش دُرح در یک سال گذشته اجرا شده است.

حمید حاجی‌زاده  افزود: از این تعداد تاکنون معابر هفت روستا با اعتبار چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اجرایی شد و طرح هادی چهار روستای دیگر در دست اجراست.

وی بیان کرد: در زمینه اجرای هفت طرح هادی، ۲۱ هزار متر مربع آسفالت، ۲ هزار و ۴۷۰ متر طول جدول و هزار و ۷۷۱ متر مربع سنگ فرش انجام شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سربیشه گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان معین اقتصادی شهرستان سربیشه و بخش دُرح در زمینه آسفالت روستاهای مرزی تاکنون ۲۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است.

وی افزود: تاکنون در بخش مرزی درح، طرح هادی در ۲۴ روستا با اعتبار بالغ بر هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اجرایی و در این خصوص ۹ هزار و ۸۷۴ متر طول مربع جوی و جدل، ۲۴ هزار و ۷۵۶ متر مربع عملیات خاکی، ۸۹ هزار و ۱۶۴ متر مربع زیرسازی، ۲ هزار و ۱۹۶ متر مربع سنگ فرش و ۷۱ هزار و ۳۲۲ متر مربع آسفالت انجام شده است.

حاجی‌زاده گفت: در مجموع ۱۲۸ روستا براساس سرشماری سال ۹۵ در شهرستان سربیشه وجود دارد و در تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان طرح هادی تهیه شده است.

وی اظهار داشت: در ۷۰ روستای این شهرستان اجرای طرح هادی روستایی را انجام دادیم و ۱۸۴ پروژه در این تعداد روستا با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان اجرا شد.

سال ۱۳۹۸ همزمان با برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر در خراسان جنوبی برای چهار شهرستان‌ مرزی این استان تفاهم‌نامه‌هایی امضا شد که این مناطق دارای ضریب محرومیت بیشتر از سایر نقاط هستند.

مطالب مرتبط  انجام ۳۲عمل ivf در خراسان جنوبی

براساس این تفاهم‌نامه‌ها ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نهبندان، کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش درح سربیشه، سازمان بسیج سازندگی در زیرکوه و بنیاد علوی برای شهرستان درمیان دستگاه‌های معین توسعه انتخاب شدند.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهرستان مرزی سربیشه با سه بخش مرکزی، مود و درح در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.

 

منبع : ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.