ظرفیت تولید کویر تایر افزایش می یابد

ظرفیت تولید كویر تایر افزایش می یابد

ظرفیت تولید کویر تایر افزایش می یابد

بیرجند – ایرنا – مدیرعامل شرکت کویر تایر گفت: میزان تولید کارخانه امسال 20 هزار تن بود اما قابلیت تولید 27 هزار تن را داریم که با بهره برداری از طرح جدید 10 هزار تن به ظرفیت تولید افزوده می شود.

به گزارش ایرنا سید محمدحسین زینلی روز یکشنبه در بازدید استاندار خراسان جنوبی از این واحد تولیدی در بیرجند افزود: ظرفیت کنونی کویرتایر اقتصادی نیست و بایستی بر آن افزوده شود.
وی گفت: یکی از برنامه های تحقق استراتژی توسعه ظرفیت تولید و احداث زیرساخت های این واحد تولیدی، اجرای طرح توسعه با اعتبار مورد نیاز 17 میلیون دلار است.
مدیرعامل شرکت کویر تایر اضافه کرد: در صورت بهره برداری طرح جدید میزان تولید شرکت به 39 هزار و 700 تن افزایش می یابد و زمینه اشتغال یکهزار و 500 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد شد.
وی اظهار داشت: اکنون کویر تایر 15.9 درصد اشتغال بخش صنعت استان و 34.4 درصد اشتغال مرکز استان را به خود اختصاص داده است.
زینلی یادآور شد: براساس آمار سال 93 ارزش افزوده محصولات کویر تایر 331 میلیارد تومان است که 93 درصد ارزش فروش سه محصول استراتژیک استان محسوب می شود.
وی گفت: کویر تایر در حال حاضر 27 درصد تایر سواری کشور به لحاظ وزنی و بیش از 26 درصد تایر سواری کشور به لحاظ تعدادی را تولید می کند.
مدیرعامل شرکت کویر تایر افزود: همچنین این شرکت 40 تا 45 درصد نیاز تایر خودروسازان کشور را تامین می کند.
وی با اشاره به افتخارات کویرتایر بیان کرد: در این کارخانه تصمیم گرفته شده تا به غیر از لاستیک، دستگاه های مورد نیاز تولید هم با به کارگیری نبوغ مهندسان ایرانی تولید شود.
زینلی با بیان اینکه تولید هر دستگاه توسط متخصصان داخلی مساوی با صرفه جویی ارزی است گفت: نخستین بار در ایران دستگاه استیل لاستیک و پرس های پخت تایر در این شرکت ساخته شد.
وی اظهار داشت: در 20 سال گذشته بیش از 45 میلیون و 935 حلقه لاستیک سواری معادل بیش از 425 میلیون کیلوگرم در شرکت کویرتایر تولید شده است.
مدیرعامل شرکت کویر تایر گفت: طی این مدت سالانه یکهزار و 830 فرصت شغلی مستقیم و پنج هزار و 626 فرصت غیر مستقیم نیز ایجاد شده است.
وی یادآور شد: صنعت تایر پس از فولاد مهمترین صنعت مرتبط با خودروسازی قلمداد می شود و کویر تایر بزرگترین واحد صنعتی استان خراسان جنوبی است.
زینلی به کسب هشت رکورد ملی و انحصاری کویر تایر اشاره و گفت: جمع آوری منابع اندک و انجام کارهای بزرگ، پیشتازی تکنولوژی رادیال استیل بلت، تولید تایر سبز، سازنده پرس پخت تایر، طراحی و تولید تایر برای رینگ 18 در 3 سایز، تولید تایر نانو، طراحی و تولید تایر cuv و طراحی انبوه 12 طرح کل تایر از جمله این رکوردهاست.
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  درختان مرکز تحقیقات محمدیه خوسف طعمه حریق شدند
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.