عطش در پارک جنگلی قاین

خشکسالی و چالش تامین آب، فضای سبز پارک جنگلی قاین را تهدید می‌کند.

 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاینات در خصوص طرح پارک جنگلی قهستان این شهرستان گفت: طرح این پارک با وسعت ۱۱۷هکتار دارای ۸۵هکتار فضای سبز است که عملیات اجرایی آن از سال۱۳۸۰ آغاز شده است.

احمد گلی افزود: با توجه به کاهش شدید دبی آب چاه پارک جنگلی و از طرفی خشکسالی متمادی، این اداره از چندین سال قبل عملیات لوله کشی و آبیاری قطره‌ای در سطح ۴۵هکتار از این پارک را اجرایی کرد.

وی گفت: هم اکنون این اداره با مشکل تامین آب برای آبیاری درختان و همچنین تأمین آب بهداشتی برای استفاده عمومی مردم مواجه است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاینات گفت: پیگیری از طریق شرکت آب منطقه‌ای در جریان است و امیدواریم این شرکت هر چه زودتر با تغییر مکان چاه پارک جنگلی موافقت کند.

گلی با اشاره به اینکه کارشناسی محل جدید نیز با همکاری اداره شهرستان انجام گرفته است گفت: با توجه به شرایط موجود باید با همکاری بیشتر شرکت آب منطقه‌ای چاه جدید هر چه زودتر حفر تا شرایط این پارک به روال عادی برگردد.

وی افزود: در حال حاضر برای جلوگیری از خشکیدگی درختان آبیاری با تانکر و تراکتور انجام و آب مورد نیاز از چاه مدیریت بحران شهرستان حمل می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قاینات از مسئولان شهرستانی و استانی خواست برای جلوگیری از نابودی این فضای سبز به منابع طبیعی کمک کنند.

 

پارک جنگلی قاین حاصل زحمات چندین ساله تشکیلات منابع طبیعی دارای بیش از ۳۵هزار اصله درخت کاج، سرو، اقاقیا، بادام، توت، عناب، زرشک و سایر گونه‌های مثمر و غیرمثمر است، که در طول سال‌های متمادی آماده سازی و ظرفیت سازی، برای اوقات فراغت و تفرج شهروندان و مسافران مسیر جاده آسیایی سیستان و بلوچستان –بیرجند به مشهد گرفته است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  ۲ هزار زوج نیازمند با کمک خیرین روانه خانه بخت می‌شوند
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.