غربالگری بینایی تنها ۵۰۰۰کودک ۳تا۶ سال

مدیرکل بهزیستی استان گفت: در سال جاری با توجه به اوج گیری بیماری کرونا و همزمانی آن با آنفلوانزا در سه ماهه سوم و چهارم سال، برنامه‌های پیشگیرانه ارتقای سلامت از جمله برنامه پیشگیری از تنبلی چشم تحت تاثیر قرار گرفت و اجرای این برنامه در کشور از ۱۵تیر آغاز شد و متاسفانه در خراسان جنوبی با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا این امر محقق نشد و برنامه پیشگیری از آمبلیوپی از اول شهریور به مدت ۳ماه تا پایان آبان اجرا می‌ شود.

عرب نژاد افزود: در این خصوص تمهیداتی برای رعایت 100درصدی پروتکل‌های بهداشتی از سوی سازمان بهزیستی انجام شده و غربال برای استفاده نکردن از چشم بند و تماس غربالگر با کودک ممنوع شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی کودکان با دستگاه پلاز اپتیکس غربال می‌شوند گفت: دستگاه پلاز اپتیکس به گونه‌ای است که فاصله کودک با غربالگر یک متر است و در عرض چند ثانیه غربالگری انجام می‌شود و استفاده از ماسک و موارد بهداشتی از موضوعاتی است که در این پروتکل تاکید شده است.
عرب نژاد افزود: هم اکنون 46هزار کودک ۶-۳سال تعداد 5هزار کودک غربال شدند و 41هزار کودک غربال بینایی آنان تا کنون در استان انجام نشده است.
وی تأکید کرد:شهروندان گرامی در سراسر استان می‌ توانند حداکثر تا پایان آبان با در دست داشتن شناسنامه کودک به ادارات بهزیستی و پایگاه‌ های دائمی شهرستان‌ ها از خدمات غربالگری یبنایی بهره‌ مند شوند.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  جدول پخش مدرسه ایرانی، شنبه 5 مهر
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.