فعالیت ۵۱ تیم هلال احمر در خراسان جنوبی

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: این تیم با مشارکت بیش از ۲۵۵ عضو جوان هلال احمر هیئت علی اکبر (ع) در قالب طرح خادمان حسینی هلال به مردم خدمات می‌دهند.

رضایی افزود: انسجام بخشی و اجرایی کردن پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات مذهبی ماه محرم و آشناسازی بیشتر جامعه با برنامه‌های هلال احمر از جمله اهداف اجرای طرح است.

وی با بیان اینکه فعالیت این تیم‌ها تا ۱۱ شهریور ماه ادامه دارد، گفت: تب سنجی و غربالگری افراد دارای علائم بیماری اعم از سرفه، آبریزش بینی، تنگی نفس و سایر علائم در ورودی هیئت ها، توصیه‌های بهداشتی در قالب نصب پوستر‌های آموزشی از جمله اقدامات این تیم‌ها است.

رضایی همکاری در ضدعفونی کردن محل برگزاری مراسم قبل و بعد از هر برنامه، راهنمایی عزادارن برای رعایت فاصله فیزیکی و ضدعفونی دست‌های عزاداران را از جمله اقدامات این تیم‌ها عنوان کرد.وی افزود: همچنین این نیرو‌ها کنترل پوشش ماسک عزاداران و راهنمایی افراد بدون ماسک برای دریافت ماسک و ارائه توصیه‌های بهداشتی لازم به عزاداران را بر عهده دارند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از خیرین و شهروندان خواست: نذورات حسینی را به سمت کمک‌های مؤمنانه و توزیع مواد غذایی درب منازل سوق دهند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  توزیع 6 هزار پرس غذای گرم بین محرومان نهبندان
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.