سردار”مجید شجاع” فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی در رابطه با این پرونده گفت: حوالی ساعت 10 صبح روز سه شنبه سوم دی ماه 98 بود که خبری مبنی بر وقوع جنایت در خیابان معلم شهرستان بیرجند به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام شد که بلافاصله مأموران پلیس به همراه کاراگاهان ویژه قتل به محل حادثه اعزام شدند.
وی بیان داشت: مأموران با حضور در محل حادثه مشاهده کردند دختری جوان در اتاق خواب خود به قتل رسیده است و بررسی کاراگاهان پلیس آگاهی حاکی از این بود که قاتل با انجام اقداماتی سعی در فریب مأموران را داشته تا این جنایت پنهان مانده و خودکشی جلوه دهد.
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی ادامه داد: مأموران با بررسی های اولیه صحنه جنایت، به مدارکی دست پیدا کردند که وقوع این جنایت را تأیید می کرد ولی با توجه به حرفه ای بودن قاتل، تحقیقات وسیع تری را آغاز کردند و با تشکیل تیم های تخصصی ویژه، کشف این جنایت را پیگیری کردند.
سردار شجاع ادامه داد: مأموران در بررسی های شبانه روزی و یک ماهه خود به سرنخ هایی دست پیدا کردند که وقوع جنایت توسط مستاجر خانه اجاره ای پدر مقتول را تایید می کرد که با هماهنگی مقام قضائی متهم در شهرستان بیرجند دستگیر و تحت بازجویی پلیس قرار گرفت.
وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده که در ابتدا منکر وقوع جنایت بود تحت بازجویی های تخصصی کاراگاهان پلیس قرار گرفت که سرانجام با مشاهده دلایل و مدارک پلیس به جرم خود اعتراف کرد و انگیزه قتل را اختلاف در رابطه موجر و مستاجری اعلام کرد.
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی افزود: متهم در پلیس آگاهی اعتراف کرد که بنا به اختلاف در رابطه موجر و مستاجری جهت آتش زدن منزل پدر مقتول وارد خانه شده و پس از روبرو شدن با دختر 25 ساله وی را به قتل رسانده و از محل متواری شده است.
سردار شجاع خاطر نشان کرد: متهم دستگیر شده پس از بازسازی صحنه قتل در اختیار مقام قضائی قرار گرفت تا به اعمال مجرمانه وی رسیدگی شود.

مطالب مرتبط  درخشش دانش آموز اسلامیه‌ای در مسابقات حفظ قرآن

منبع: پلیس خراسان جنوبی