قطعی شدن محکومیت ۲ پرونده با حکم تعزیرات حکومتی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گفت: با ارسال گزارش از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان بیرجند مبنی بر اینکه یک واحد صنفی نانوایی تعداد ۵۰ کیسه ۴۰ کیلوگرمی آرد سهمیه که برای پخت نان گرفته به صورت آزاد در بازار به فروش رسانده است، پرونده‌ای تشکیل و در شعبه چهارم بدوی مرکز استان رسیدگی شد.

اشرفی افزود: متهم در شعبه، علاوه بر الزام به عرضه کالا در شبکه به پرداخت ۴۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی گفت: در پرونده‌ای دیگر با مراجعه یکی از شهروندان به اداره صمت بیرجند و شکایت از یک واحد صنفی نمایشگاه اتومبیل که حق کمیسیون را بالاتر از نرخ مصوب از وی گرفته بود، گزارشی تهیه و به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان افزود: پس از محرز شدن تخلف در شعبه چهارم بدوی مرکز استان، واحد صنفی به پرداخت ۴ میلیون و ۴۳۰ هزار ریال در حق شاکی و ۸ میلیون و ۸۶۰ هزار ریال در حق دولت محکوم شد.

اشرفی گفت: محکومان پس از رویت رأی ابلاغی، اعتراض خود را نسبت به دادنامه‌های صادره اعلام داشتند تا پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه اول تجدید نظر استان ارسال شود.

وی افزود: در شعبه اول تجدید نظر استان نیز پس از بررسی اوراق پرونده و ملاحظه لوایح اعتراضیه و نظر به اینکه در این مرحله از رسیدگی محکومان نتوانستند دلایل و مدارک مستندی را برای نقض آراء شعب بدوی ارائه کنند، ضمن رد اعتراض محکومین، رأی صادره از سوی شعب بدوی تایید شده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  بررسی نوسانات قیمت‌ها در بازار
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.