ماسک‌های بی کیفیت و فاقد نام و نشان جمع آوری می‌شوند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: کیفیت ماسک مهمترین عامل تاثیر گذاری در اثر بخشی آن برای پیشگیری از ورود ویروس به بدن است و در صورتی که ماسک کیفیت لازم را نداشته باشد، اثر بخشی خوبی نخواهد داشت.

دکتر غلامرضا آهنی بر ضرورت توجه به کیفیت ماسک در هنگام خرید تاکید کرد و افزود: ماسک‌هایی که در واحد‌های تولیدی دارای مجوز از وزارت بهداشت تولید می‌شوند باید مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی این وزارت تولید شوند و حداکثر اثر بخشی لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به لزوم توجه به مشخصات برچسب درج شده بر روی بسته‌های ماسک گفت: بر چسب ماسک باید حاوی اطلاعاتی باشد که مهمترین آن شماره کد IRC، نوع ماسک، آدرس واحد تولیدی و شماره تماس واحد تولیدی است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: داروخانه‌ها تنها مراکز عرضه ماسک هستند که تحت نظر معاونت غذا و دارو فعالیت می‌کنند و موظف هستند ماسک را از مسیر قانونی که همان شرکت‌های پخش هستند تهیه و با قسمت مصوب ۱۰۰۰ تومان عرضه کنند.

دکتر آهنی در خصوص سایر مراکز و واحد‌هایی که ماسک عرضه می‌کنند گفت: این معاونت نظارتی بر روی این واحد‌ها ندارند، ولی ماسک عرضه شده برای عموم در هر جایی که عرضه شود باید حتما از کیفیت لازم برخوردار باشد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  روستای دستکند گارجگان شگفتی دیگری در خراسان جنوبی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.