ماسک مورد نیاز مردم خراسان جنوبی تامین شده است

ماسک

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به الزامی شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی و سرپوشیده گفت: ماسک مورد نیاز مردم در داروخانه‌ها و مراکز عرضه تامین شده است.

غلامرضا آهنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه ماسک یکی از نیازهای مردم برای اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی است و از امروز (۱۵ تیرماه) براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا همه شهروندان باید از ماسک استفاده کنند امکان دارد نگرانی‌هایی درخصوص تامین ماسک وجود داشته باشد.

وی گفت: این اطمینان را به مردم استان می‌دهیم ماسک مورد نیاز در سطح عرضه وجود دارد و به طور پیوسته تامین می‌شود لذا جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: قیمت ماسک در سطح داروخانه‌ها و سایر مراکز عرضه با توجه به نوع و کیفیت آن امکان دارد، متفاوت باشد.

وی تصریح کرد: به مردم توصیه می‌کنیم حتما هرگونه ماسک استاندارد را که دسترسی دارند، استفاده و این دستورالعمل بهداشتی را رعایت کنند.

آهنی افزود: در ارتباط با مواد ضدعفونی کننده دست بر پایه الکل نیز شهروندان باید بدانند این مواد را از مراکز مجاز مانند داروخانه تهیه کنند چون امکان تقلب در الکل وجود دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند چندی پیش بر توجه به نحوه صحیح استفاده از ماسک تاکید کرد و گفت: قبل و بعد از پوشیدن ماسک باید دست‌ها به دقت شسته یا ضد عفونی شوند.

وی افزود: همچنین هنگام پوشیدن یا درآوردن ماسک نباید به قسمت پوشش پارچه‌ای جلوی ماسک دست زد بلکه باید بند یا کش ماسک را گرفته و آن را از صورت جدا کرد.

مطالب مرتبط  ایمن سازی بیش از ۱۵۰ هزار راس دام سبک علیه بیماری طاعون

آهنی تاکید کرد: افرادی که قصد بیرون رفتن از منزل را دارند باید ماسک را در خانه بپوشند و موقع بازگشت به خانه بیرون بیاورند.

وی با بیان اینکه آسانسور یا راه پله می‌تواند آلوده باشد لذا استفاده از ماسک ضروری است گفت: اگر از ماسک پارچه‌ای استفاده می‌کنید حتما روزانه آن را شسته و در محیط مناسب خشک کنید.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: یکی از بزرگترین اشتباهات در صورت احساس ناراحتی هنگام استفاده از ماسک این است که برخی آن را زیر بینی قرار می‌دهند یا کاملا از صورت پایین آورده و زیر چانه قرار می‌دهند تا کمی راحت نفس بکشند بنابراین خواهش داریم این اشتباه را انجام ندهید و امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی از شر این ویروس منحوس در امان باشیم.

وی گفت: سازمان بهداشت جهانی در آخرین توصیه خود که نیمه خرداد امسال منتشر شد استفاده از ماسک برای جلوگیری از انتشار بیماری کرونا را برای همه مردم ضروری دانست لذا توصیه می‌شود همه مردم، مسوولان، صنوف، دستگاه‌های دولتی، نهادهای آموزشی و ادارات و سایر اقشار از ماسک استفاده کنند.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.