محدودیت‌ بیشتری در موج دوم تعطیلات نوروزی اعمال می‌شود

محدودیت‌ بیشتری در موج دوم تعطیلات نوروزی اعمال می‌شود

بیرجند – ایرنا – استاندار خراسان جنوبی از اعمال محدودیت‌های ویژه در سطح کشور و استان همزمان با موج دوم تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: محدودیت‌ها در سطح کشور به صورت ملی اعمال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان روز چهارشنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با تشکر از افرادی که توصیه‌های بهداشتی را جدی گرفته و برای پیشگیری از ابتلا به بیماری در خانه مانده‌اند افزود: اعمال این محدودیت‌ها به جهت بی‌مبالاتی و عدم توجه درصد اندکی از افراد جامعه است که توصیه‌های بهداشتی را جدی نگرفته‌اند.

وی گفت: این دسته افراد با عدم رعایت نکات ایمنی لازم و به مسافرت رفتن، حقوق گروهی که تابع قانون بودند و حتی کادر درمانی که شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند را پایمال کرده‌اند.

استاندار خراسان جنوبی درخصوص شیوه کار ادارات اظهار داشت: بنا به مصوبه هیات دولت، مدیران دستگاه‌ها باید برای پاسخگویی به نیاز مراجعان، حضور یک سوم نیروها را در قالب شیفت سازماندهی کنند.

وی افزود: همچنین دو سوم دیگر نیروها می‌توانند با استفاده از مرخصی در محیط اداری حاضر نشوند و این کاهش آمار کارکنان در دستگاه‌های اجرایی، قطعاً تأثیر خوبی در میزان ترددها خواهد داشت.

۱۱ نقاهتگاه در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

معتمدیان از راه‌اندازی ۱۱ نقاهتگاه در ۱۱ شهرستان استان خبر داد و گفت: با کمک فرمانداران، دانشگاه علوم پزشکی و سپاه پاسداران ۱۴۱ تخت در فضایی مناسب تعبیه و سازماندهی شده تا در شرایط خاص مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

وی با اشاره به مطالبه مردمی درخصوص انسداد ورودی و خروجی‌های استان برای کاهش ترددها تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا ۱۳ استان مکلف به کنترل خروجی‌های خود بودند.

مطالب مرتبط  لکه گیری راه‌های مواصلاتی دیهوک با استفاده از ۸۷۵ تن آسفالت

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه خراسان‌ جنوبی در شمار این استان‌ها لحاظ نشده بود گفت: به جهت پاسخ به مطالبه مردم و رفع این دغدغه از جامعه، ۹ نقطه اصلی در ورودی و خروجی‌های استان تعیین شد.

وی ادامه داد: با استقرار تیم‌های مشترک هلال‌احمر، نیروی انتظامی و راهداری در این ۹ ایستگاه، ضمن اعمال محدودیت برای ورود مسافران به داخل شهرهای استان، برای تمامی افراد، معاینات اولیه کنترل سلامت، همواره انجام می‌شود.

تلاش همه جانبه برای رفع نیازهای بهداشتی

استاندار خراسان جنوبی از تلاش استان برای رفع نیازهای بهداشتی خبر داد و بر تأمین تجهیزات و نیازمندی‌های درمانی بیمارستان‌های سطح استان به جهت پاسخگویی مطلوب‌تر به مراجعان، تأکید کرد.

وی با اشاره به تلاش همه دستگاه‌ها در کلان کشور و در استان برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی خاطرنشان کرد: با وجود همه محدودیت‌های ناشی از  تحریم‌ها، از کشورهای بسیار موفق در بحث تأمین نیازهای عمومی مردم بوده‌ایم و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.

معتمدیان تأکید کرد: در مقابل همه سختی‌هایی که تحمل می‌شود، از مردم فهیم کشور و بالطبع استان انتظار می‌رود در رعایت مسایل‌ بهداشتی دقت لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط موجود دنیا، همچنان در خانه ماندن اصلی ترین توصیه ما به مردم است.

تعداد موارد مثبت کرونا در استان خراسان جنوبی با ۸ مورد افزایش در روز چهارشنبه ششم فروردین ماه به ۲۲۵ بیمار رسید.

تمامی ۱۱ شهرستان استان مرزی خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند و شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.

مطالب مرتبط  تغییر ساعت پرواز سه شنبه فرودگاه بیرجند

براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون ۲۷ هزار و ۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲ هزار و ۷۷ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند.

همچنین شمار بهبود یافتگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۶۲۵ نفر رسید.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافت تاکنون به بیش از ۱۹۰ کشور جهان سرایت کرده است.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.