محرومیت یکساله فعالیت شش تور گردشگری در خراسان جنوبی

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در پی تخلفات اخلاقی تور‌های گردشگری و تعدادی گردشگرنما در ایام تعطیلات نوروزی امسال در شهرستان طبس دستور عدم فعالیت شش تور گردشگری را در این استان صادر کرد.

حجت الاسلام حمیدی گفت: نظر به اینکه تور‌های گردشگری در سال‌های اخیر با حضور در استان به ویژه مناطق گردشگری شهرستان طبس با عدم رعایت شئونات دینی، موجبات جریحه دار شدن عفت عمومی و اعتقادات دینی مردم متدین و ولایتمدار استان  را فراهم و تصاویر مبتذل گردشگران را نیز به منظور سود جویی و جلب نظر مشتریان خاص در فضای مجازی منتشر کردند، برای جلوگیری از ادامه روند نابسامان فعلی، در دستور قضایی به مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی اعلام شد از اول خرداد ۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ هر گونه حضور یا فعالیت این تور‌های گردشگری  در استان خراسان جنوبی ممنوع است.

وی افزود: بدیهی است ماموران محترم انتظامی و ضابطان دادگستری موظفند در صورت مشاهده فعالیت این تور‌ها در استان در مبادی ورودی، از ورود آن‌ها جلوگیری و آن‌ها را به مبدا باز می گردانند.

رئیس دستگاه قضایی خراسان جنوبی گفت: به نحو مقتضی مراتب به مدیران تور‌های مشمول ممنوعیت اعلام تا از پذیرش گردشگر به مقصد این استان تا پایان دوره ممنوعیت خودداری کنند و مسئولیت ناشی از عدم رعایت مفاد آن به عهده آن‌ها خواهد بود.

تورهای گردشگری ایران زمین، آرند تور، آس تور، دنالی، ژیوارالبرز  و مایا سافاری تور‌های گردشگری هستند که فعالیت آنها به مدت یکسال در خراسان جنوبی ممنوع  اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  خراسان جنوبی رتبه سوم سرانه تخت ویژه بیمارستانی را دارد
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.