• صفحه خانگی
  • >
  • کشاورزی
  • >
  • مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور: زرشک کاران نگران نباشند، محصولشان را می‌خریم

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور: زرشک کاران نگران نباشند، محصولشان را می‌خریم

طهماسبی در دومین روز سفر خود به خراسان جنوبی از مجتمع گلخانه داران، مزارع و مرکز خرید و بسته بندی زرشک شرکت تعاونی تولید اسدیه بازدید کرد.
وی در این بازدید افزود: زرشک محصول منحصر به فرد خراسان جنوبی است و تعاون روستایی کشور برای حمایت از زرشک کاران این استان، محصول آن‌ها را به صورت توافقی، و کیلویی ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان خریداری می‌کند.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: همچنین با فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ در تهران برای فروش این محصول هماهنگی لازم انجام شده است.
طهماسبی با بیان اینکه برای احداث بارگاه زرشک نیز تسهیلات در اختیار کشاورزان استان قرار می‌گیرد و در این زمینه نیز نباید کشاورزان نگرانی داشته باشند افزود: با توجه به شرایط پیش آمده از کرونا و کاهش فروش زرشک، محصول پارسال کشاورزان خراسان جنوبی در انبار‌ها مانده است که تعاون روستایی برای حمایت از آنها، با خرید توافقی وارد عمل شده است.
وی گفت: با توجه به اینکه تولید محصول زرشک انحصارأ در اختیار خراسان جنوبی است، برای افزایش راندمان تولید، بایستی موارد خاک، آب بموقع و فراهم کردن بازار فروش در داخل و خارج از کشور و برندسازی محصول، مد نظر قرار گیرد.
ضیائیان احمدی مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی نیز گفت: این استان با تولید ۱۰۰ هزار تن زرشک، مقام اول تولید این محصول را در کشور به خود اختصاص داده و از این مقدار ۴۰۰۰ تن مربوط به شهرستان درمیان است.
منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  کمک ۷۸۰ میلیون ریالی یک خیر به بانک امانات پزشکی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.