مرزبانی باید بتواند باری از ناجا در حوزه امنیت مرزها بردارد

مرزبانی

فرمانده مرزبانی ناجا گفت : مرزبانی باید خودش را به شرایطی برساند که باری از کشور و نیروی انتظامی که وظیفه پلیسی دارد، در حوزه امنیت مرزها کم کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی، در نشست صمیمی با فرماندهان و کارکنان مرکز آموزش مرزبانی محمد رسول الله (ص) بیرجند، به اهمیت حفاظت و حراست از دستاوردهای نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران زندگی با ارزش خود بعد از انقلاب اسلامی و همچنین هشت سال دفاع مقدس با تلاش‌های فراوان در مقابل دشمن ایستادگی کرد و توطئه‌های استکبار را خنثی و هیبت آمریکا را در هم شکست.

وی ادامه داد: شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی با شهادتش وحدت و همدلی مسلمانان را در برابر دشمنان بیشتر و پرچم اسلام را برافراشته‌تر از قبل کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه اخلاص و تابع محض ولایت فقیه بودن از صفات ایشان بود، عنوان کرد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم رضایی در اصل یک مرزبان بود که در طول عمر با عزت خود برای دفاع از خاک این مرز و بوم از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

وی با اشاره به فداکاری‌های سپاه پاسداران در طول ۴۰ سال انقلاب گفت: سپاه پاسداران با اقتدار تمام و در یک حرکت بی نظیر موفق شد با استفاده از تکنولوژی داخلی هیمنه آمریکای تروریست را برهم بزند و این سربازان ولایی توانستند قدرت ایران را به خوبی نمایش دهند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به شعار مرزبانی، من یک انقلابی ام اظهار داشت: ما از خون گرانبهای شهدا پاسداری کرده و با اطاعت از دستورات الهی و انجام واجبات و ترک محرمات و شناختن دشمنان خود، با بصیرت بالا در مقابل آنان ایستادگی می‌کنیم.

مطالب مرتبط  پلمب یک باب باغ تالار در طبس به علت برگزاری مراسم عروسی

تدوین و اجرای آموزش‌ها بر اساس رویکرد نظامی دفاعی

در ادامه، سردار رضایی در نشست با مسئولان تربیت و آموزش مرکز آموزش محمد رسول الله (ص) بیرجند با اشاره به شرایط ویژه مرزبانی، گفت: مرزبانی جایگاه ویژه ای در سطح ملی، اجتماعی، قانونی، دیپلماسی، نظامی و…، دارد که باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کوچک‌ترین اتفاقات در مرز باید به تصویب قانونگذاران برسد، افزود: مرز، نقطه تماس دو کشور است هر چیزی در مرز متفاوت و حساس است و کوچک‌ترین رویداد در آن بین المللی می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) در خصوص اهمیت مرزبانی و اینکه مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است، اظهار داشت: در اسلام، جایگاه ناموس تعریف شده و وظیفه خطیر مرزداری بر عهده مرزبانی نیروی انتظامی است.

سردار رضایی ادامه داد: مرزبانی باید خودش را به شرایطی برساند که باری از کشور و نیروی انتظامی که وظیفه پلیسی دارد، در حوزه امنیت مرزها کم کند.

وی عنوان کرد: فرماندهان آموزشی مراکز آموزش باید تمام قد وظایف حساس مرزداری را درک کنند چراکه متولی امر آموزش کارکنان وظیفه هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا هویت مرزبانی را عملکرد نظامی و دفاعی دانست و گفت: این هویت باید در مرزبانی به مرحله آموزش برسد و همه آموزش‌ها بر اساس رویکرد نظامی و دفاعی تدوین و اجرایی شود.

سردار رضایی تصریح کرد: خوشبختانه به لطف خداوند و آموزش‌های مداوم، آسیب پذیری در مرزها کاهش پیدا کرده که این مهم نشان از اجرای صحیح مؤلفه‌های نظامی دفاعی در آموزش هاست، البته این موضوع باید نسبت به گذشته ارتقا پیدا کند.

مطالب مرتبط  راه یابی سربیشه و نهبندان به مرحله نیمه‌نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران

وی با تاکید بر انضباط ظاهری و معنوی کارکنان وظیفه تاکید کرد: طوری آموزش‌ها را فراگیر کنید که کارکنان وظیفه خود را در محضر خداوند ببینند، این مهم نیازمند فرهنگ سازمانی است.

فرمانده مرزبانی با بیان اینکه باید به مؤلفه تعلیم و تربیت حساس باشیم، خاطرنشان کرد: لازم است که کارکنان وظیفه را بر اساس مأموریت‌های عملیاتی و جغرافیایی آموزش دهید و با آنها انس بگیرید.

مرزبانان در مرزها پاسدار انقلاب هستند

سردار رضایی همچنین در جلسه اخوت خانواده مرزبانان هنگ مرزی گزیک به نقش خانواده مرزبانان در موفقیت آنها اشاره کرد و گفت: مرزبانان خستگی را خسته کرده اند، زمانی که به پاسگاه‌ها و یگان‌های مرزی می‌روم با ایثارگری و ایمان بالای این افراد مواجهه می‌شوم و این توفیقی الهی است و جای شکرگزاری دارد.

وی بابیان اینکه مرزبانان در مسیر بندگی خداوند قرار دارند و به عنوان مجاهدان فی سبیل الله محسوب می‌شوند، عنوان کرد: امنیت رکن اصلی یک کشور است و کسانی که امنیت را فراهم می‌کنند در واقع با خدا معامله کرده اند.

فرمانده مرزبانی ناجا مرزبانان را مقتدر دانست و خاطرنشان کرد: مرزبانان در مرزها پاسدار انقلاب هستند و سختی‌ها و مشقت‌ها را تحمل می‌کنند تا از سرحدات ایران اسلامی پاسداری کنند.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.