مشترکان پرمصرف در خراسان جنوبی منتظر افزایش گازبها باشند

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: مشترکانی که به‌صورت غیرمتعارف مصرف گاز طبیعی آنها افزایش یابد، از ماه جاری منتظر افزایش گازبها در قبض خود باشند.

سید محمود هاشمی، افزود: با توجه به مصوبه جدید هیات وزیران، مشترکان خانگی که مصرف متعارف داشته و در پلکان اول تا سوم قرار دارند هیچ گونه افزایش گازبها نسبت به سنوات گذشته نخواهند داشت اما برای مشترکان پرمصرف که در پلکان چهارم تا دوازدهم قرار می‌گیرند به ازای هر پلکان ۴۰ درصد نسبت به پلکان قبلی افزایش تعرفه گازبها لحاظ می‌شود.

وی بر لزوم اطلاع‌رسانی درخصوص افزایش گازبهای مشترکان پرمصرف تاکید و بیان کرد: هرچه مصرف گاز بیشتر شود مشترک به پله بعدی صعود می‌کند و با افزایش پلکانی شدید مواجه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: در پله دوازدهم قیمت هر متر مکعب گاز به ۲ هزار تومان که معادل چهار برابر نرخ سال قبل است افزایش خواهد یافت و این مشترکان باید نگران قبض گاز آذر ماه به بعد باشند.

وی با تاکید بر اینکه هر یک درجه کاهش دمای اتاق‌ها، ۶ درصد صرفه‌جویی در مصرف گاز خانگی را سبب می‌شود گفت: لازم است مشترکان بخش خانگی نیز به این مساله توجه داشته باشند و ضمن استفاده از پرده‌های ضخیم و پوشیدن لباس گرم در منزل، وسایل گرمایشی در اتاق‌های بلااستفاده را خاموش کنند.

هاشمی افزود: با اجرای طرح تخفیف گازبهای مشترکان کم‌مصرف، از ابتدای دی ماه سال گذشته تا پایان آبان امسال بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار صورتحساب مشمول تخفیف یا بخشودگی گازبها شده است.

وی اظهار داشت: از مجموع قبوض صادره در این مدت، بیش از ۷۰ هزار و ۷۰۰ صورتحساب به دلیل مدیریت مصرف مشمول تخفیف گازبها شد.

مطالب مرتبط  رشد ۲۰ درصدی مصرف برق در خراسان جنوبی/زنگ خاموشی های تابستانه نواخته شد

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تصریح کرد: بر این اساس بالغ بر ۴۹ درصد از صورتحساب‌های گاز صادره در خراسان جنوبی مشمول بخشودگی یا تخفیف گازبها شده‌اند.

وی بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف گاز سازمان‌های دولتی و خصوصی نیز تاکید کرد و گفت: براساس مصوبه هیات وزیران سازمان‌ها و ادارات موظف شده‌اند که در وقت اداری دمای رفاه و در سایر اوقات تمامی وسایل گرمایشی را خاموش کنند.

هاشمی با بیان اینکه شرکت گاز موظف است طبق این مصوبه، رعایت این مصوبه در ادارات را کنترل کند افزود: ادارات و موسسات دولتی پرمصرف در مرحله نخست اخطار کتبی دریافت کرده و در صورت ادامه بی‌توجهی به صرفه‌جویی یا رعایت نکردن دمای رفاه، جریان گاز طبیعی آنها با هماهنگی استانداری قطع می‌شود.

وی گفت: تاکنون موردی مبنی بر رعایت نشدن این مصوبه هیات وزیران در استان گزارش یا مشاهده نشده است.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.