• صفحه خانگی
  • >
  • بهداشت
  • >
  • مورد مشکوک و مبتلا به کرونا ویروس در کارخانه چینی های خوسف مشاهده نشده است

مورد مشکوک و مبتلا به کرونا ویروس در کارخانه چینی های خوسف مشاهده نشده است

جمیله احمدی گفت: با شیوع ویروس کشنده کرونا در چین و با توجه به استقرار سرمایه گذاران چینی در شهرستان خوسف، شبکه بهداشت این شهرستان طی چند روز گذشته برای انجام برخی معاینات مرتبط با کرونا، این افراد را چکاپ کرد.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان خوسف افزود: تمامی آزمایش های لازم را برای تشخیص افراد مشکوک به ویروس کرونا در کارخانه چدن خوسف انجام و این افراد آزموش های لازم را فرا گرفتند.

احمدی گفت: یک تیم متشکل از پزشک و کارشناسان مراقبت از بیماری ها از تمامی چینی های مقیم خوسف؛ چکاپ ویروس کرونا را انجام داده اند.

وی افزود: تمامی اقدامات لازم را برای آخرین چینی هایی که وارد ایران شده و به این شهرستان رفت و آمدها داشته اند را با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام داده ایم و تمامی افراد معاینه و آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان خوسف بیان کرد: اینکه فردی از کشور چین وارد ایران شود باید تحت مراقبت ویژه شود؛ برای چینی های مقیم خوسف هم اهمیت داشت و طبق گفته چینی های مقیم خوسف، قرار نیست فعلا کسی رفت و آمدی به این کشور داشته باشد و تمام مرخصی ها لغو و کارگر جدیدی هم از چین وارد کارخانه چدن نخواهد شد.

احمدی تصریح کرد: هیچگونه مورد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در کارخانه چینی های خوسف مشاهده نشده است و یک مورد مشکوکی به ویروس کرونا داشتیم که بعد از آزمایش لای لازم مشخص شد که ویروس کرونا نبوده است.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان خوسف خاطرنشان کرد: آدرس و شماره مخصوص در اختیار چینی های مقیم خوسف گذاشته شده تا این افراد در صورت مشاهده فرد مشکوک به ویروس کرونا مراتب را به مرکز بهداشت اعلام کنند.

مطالب مرتبط  کرونای هندی تا کجا پیش می‌رود؟

احمدی با بیان اینکه مراقبت از افراد مشکوک را در کارخانه چدن خوسف به صورت مداوم انجام می دهیم، گفت: آموزش مهمترین مقوله در زمان انتشار ویروس ها در کشور و جهان است، لذا رکن اصلی همه آموزش های بهداشتی، مراقبت و بهداشت شخصی و از همه مهمتر شست و شوی دست ها به صورت مرتب است.

وی به همه مردم توصیه کرد که به صورت مرتب دست ها را شست و شو دهند و از تماس با حیوانات خود داری کنند.

منبع:خبرگزاری شبستان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.