نماز جمعه فردا در بیرجند برگزار نمی‌شود

مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: با وجود اینکه برگزاری نماز جمعه در مناطق زرد و نارنجی بلامانع است اما به دلیل نبود شرایط لازم برای رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی این فریضه فردا (هفتم خرداد) در مرکز استان برگزار نمی‌شود

حجت الاسلام حامد شاهبیکی  افزود: با توجه به آخرین مصوبات ستاد کرونا، نماز جمعه در هر شرایط رنگ‌بندی برگزار می‌شود و اقامه نماز در فضای باز و با حضور حداکثر ۷۵ نفر در شهرهای قرمز و ۱۰۰ نفر در شهرهای نارنجی از الزاماتی است که باید مدنظر باشد.

وی گفت: این آیین عبادی سیاسی فردا در شهرستان‌های زرد استان طبق روال معمول با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقامه می‌شود و طبق دستورالعمل‌ها در مناطق نارنجی حداکثر با حضور ۱۰۰ نفر باید برگزار شود که در حال حاضر این شرایط در مرکز استان وجود ندارد.

مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی اظهار داشت: سایر شهرستان‌های استان با اولویت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی ستاد کرونا نماز جمعه را برگزار خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه نمازگزاران از هر گونه تجمع خودداری کنند افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک وظیفه عمومی است که نقش مستقیم در تامین سلامت مردم و بهداشت جامعه دارد.

حجت الاسلام شاهبیکی گفت: نمازگزاران حتما از مهر و سجاده شخصی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مکان‌های برگزاری نماز جمعه قبل و بعد از برگزاری این فریضه الهی کاملا ضد عفونی می‌شود.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ شهر این استان محل برپایی نماز جمعه است.

نماز جمعه هفته گذشته (۳۱ اردیبهشت) به جز بیرجند در ۱۰ شهرستان استان برگزار شد و در شهر بیرجند مرکز استان از ۱۳ فروردین امسال در پی آغاز روند صعودی ابتلا به کرونا برگزار نشده است.

مطالب مرتبط  تشدید یخبندان در خراسان جنوبی

براساس آخرین رنگ‌بندی مخاطره شیوع کرونا که اول خرداد از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، در خراسان جنوبی شهرستان‌های بیرجند، طبس، قاینات، نهبندان، فردوس و بشرویه در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های سرایان، خوسف، زیرکوه، درمیان و سربیشه در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند.

 

منبع : ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.