• صفحه خانگی
  • >
  • پروژه
  • >
  • هزار کیلومتر مطالعات حریم رودخانه‌های خراسان جنوبی انجام شد

هزار کیلومتر مطالعات حریم رودخانه‌های خراسان جنوبی انجام شد

 مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: طی ۲ سال گذشته هزار کیلومتر نقشه‌برداری و مطالعات تعیین حریم و بستر رودخانه‌های استان با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال انجام شده است.

محمدعلی شهابی افزود: امسال نیز نقشه‌برداری و مطالعات تعیین حریم و بستر هزار کیلومتر از رودخانه‌های استان با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد که روند مناقصه ۵۷۰ کیلومتر آن در حال انجام است.

وی بیان کرد: نقشه‌های این حدود بستر و حریم به منظور جانمایی در سامانه کاداستر در اختیار اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و به منظور جانمایی در طرح‌های هادی و تفصیلی در اختیار اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی قرار گرفته است.

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: حد و بستر رودخانه‌ها به منظور جلوگیری از خسارت‌های جانی و مالی هنگام عبور سیلاب‌ها، رفع تصرفات غیرقانونی مجاوران رودخانه‌ها و شناسایی محدوده‌های حاکمیتی دولت تعیین می‌شود.

وی اظهار داشت: بر پایه نظام حقوقی کشور، مدیریت رودخانه به شکل عام با مشخصه‌های فنی و حقوقی توسط قانونگذار تعیین شده و وزارت نیرو مکلف است طبق قانون، مدیریت حریم و بستر رودخانه‌ها شامل هرگونه نظارت بر تصرف‌های غیرمجاز، پاسخگویی به استعلام‌ها و بررسی وضعیت مالکیت افراد مجاور رودخانه‌ها را انجام دهد.

شهابی همچنین گفت: رفع تصرف بستر رودخانه‌ها در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه‌ها و با هدف عبور ایمن سیلاب و پیشگیری از هرگونه خسارت جانی و مالی به شهروندان انجام می‌شود.

وی افزود: سال گذشته ۶۳.۷ کیلومتر در قالب ۱۶۱ هکتار حریم و بستر رودخانه در استان خراسان جنوبی با اعتبار سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رفع تصرف و آزادسازی شد.

مطالب مرتبط  راهیابی دارتر طبسی به مسابقات دارت آنلاین جهانی

 

منبع : ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.