هشدار استاندار درخصوص عادی انگاری کرونا

استاندارخراسان جنوبی درخصوص عادی انگاری و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه هشدار داد.

آقای ملانوری در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت : فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم باعث شد تا روند ابتلاء و فوتی‌ها سیر نزولی پیدا کند، اما شواهد از صعود ملایم این بیماری در استان خبر می‌دهد.وی با قدردانی از همراهی مردم و دستگاه‌های مرتبط در مدیریت کرونا افزود : اگر این همراهی و توجه مردم به استفاده از دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی گمرنگ شود، دوباره شاهد وضعیت خطرناکی در جامعه و بازگشت محدودیت‌های سخت‌تر خواهیم بود که این موضوع دوباره سبب کسادی کسب و کار‌ها و ایجاد بیکاری می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود یکسال از شیوع کرونا در کشور می‌گذرد افزود : با وجود افزایش تجهیزات بهداشتی و درمانی، اما کادر درمان که با تمام توان در این عرصه فعالیت دارد، خسته اند و توان مواجه شدن با شرایط سخت را نخواهند داشت.
استاندار خراسان جنوبی خواستار تلاش عمومی برای جلوگیری از رخداد پیک چهارم کرونا در استان شد و افزود: اگر این اتفاق رخ دهد مقابله با بیماری بسیار سخت خواهد بود.

آقای ملانوری بر تقویت طرح شهید سلیمانی ، افزایش شناسایی مبتلایان و مراقبت‌های قرنطینه‌ای خانگی برای کمک به سیر نزولی کرونا تاکید کرد.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما خراسان جنوبی

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  افزایش ۳۰ درصدی قیمت شیرینی در بیرجند
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.