• صفحه خانگی
  • >
  • پروژه
  • >
  • هوشمند سازی ۸۷۵۵ کیلومتر از مرز‌های کشور در دستور کار مرزبانی

هوشمند سازی ۸۷۵۵ کیلومتر از مرز‌های کشور در دستور کار مرزبانی

فرمانده مرزبانی کشور گفت: برای ایجاد امنیت، هوشمندسازی ۸۷۵۵ کیلومتر از مرز‌های زمینی و آبی کشور در دستور کار مرزبانی قرار دارد.

سردار گودرزی عصر و شب گذشته در بازدید از مرز‌های استان در شهرستان زیرکوه افزود: توان عملیاتی مرزبانان با مهارت‌های آموزشی هر لحظه افزایش می‌یابد و تجهیزات پیشرفته اعم از سلاح، خودرو، سیستم‌های الکترونیکی و اپتیکی، پهپادی، به ویژه خودرو‌های متحرکی که می‌تواند در امنیت پایدار مرز‌ها اثر گذار باشد در اختیار استان‌های جنوب و شرق کشور از جمله خراسان جنوبی قرار دارد.

وی گفت: سیستم‌های الکترونیکی و اپتیکی، ساخت کشور خودمان است و توسط دانشمندان جوان کشور تولید شده که خیلی در امنیت مرز‌های کشور تاثیر گذار بوده است.

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به آمادگی کامل و نشاط و امید مرزبانان در پاسگاه‌های مرزی افزود: با عنایت رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، در زمینه‌ی بازسازی و خوشایند سازی پاسگاه و احداث منازل سازمانی برای ارتقاء روحیه کارکنان و معیشت خانواده هایشان، اقدامات خوبی انجام شده که البته همه این موضوعات تدابیر فرمانده معظم کل قوا در توجه به نیرو‌های مسلح و حافظ امنیت کشور است.

سردار گودرزی گفت: مرزبانان خراسان جنوبی همه وقت با استفاده از سیستم‌های در اختیار، مرز‌ها را پایش می‌کنند تا در موضوعاتی همچون قاچاق مواد مخدر، آسیب‌ها را به حداقل برسانند و خوشبختانه هم اکنون نیز به جدیت با بحث ورود مواد مخدر از مرز‌های خراسان جنوبی مبارزه می‌شود.

وی ورود اتباع بیگانه را از دیگر آسیب‌های مرز‌های شرقی کشور عنوان کرد و افزود: بسیاری از اتباع افاغنه قصد ورود به داخل کشورمان را می‌کنند که همکارمان تعداد زیادی از انان را دستگیر می‌کنند و با حفظ حرمت به کشورشان بر می‌گردانند.

مطالب مرتبط  تمام محورهای خراسان جنوبی باز و ترافیک روان است

فرمانده مرزبانی کشور، مرز‌های ایران را امن و پایداری دانست و گفت: مرزنشینان نیز پشتیبان بسیار خوبی برای مرزبانی هستند و سربازان ما را در حفظ امنیت مرز‌ها یاری می‌دهند.

سردار گودرزی با اشاره به دیدارش با مرزنشینان منطقه عمومی گزیک، شاهرخت و یزدان در شهرستان زیرکوه افزود: دیدار با مرزنشینان و آموزش به آنان برای حفظ امنیت مرز‌ها از دیگر برنامه‌های مرزبانی است.
وی همچنین در خصوص کمک‌های مؤمنانه مرزبانی گفت: مرزبانی خراسان جنوبی ۹ مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه برگزار کرده که مرزبانان این استان از حقوق خودشان نیز به نیازمندان کمک کردند.
منبع : خبرگزاری صدا وسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.