ورود تورهای گردشگری به خراسان جنوبی ممنوع است

«حسن رمضانی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند در خصوص راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در خراسان جنوبی اظهار داشت: در ایام نوروز 99 حدود 46 بازارچه صنایع دستی در سطح استان برای ارائه محصولات صنایع دستی به گردشگران برپا میشود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه بازارچه های صنایع دستی، در صورت خاتمه یافتن بحث کرونا در استان بر پا خواهیم کرد، افزود: طی برنامه های میراث فرهنگی استان، ۲۲۲ غرفه در ۴۴ بازارچه صنایع دستی در تمامی شهرستان های استان بر پا می شود.

وی به محصولات موجود در این بازارچه ها اشاره کرد و گفت: در بازارچه‌های صنایع دستی هنرمندان در گروه ها و رشته های مختلفی از جمله نساجی سنتی، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، بافته های داری، محصولات چرم، صنایع دستی چوبی، رودوزیهای الحاقی و غیره را ارائه خواهند کرد.

رمضانی بیان کرد: چنانچه بیماری کرونا کنترل و رفع شود،‌ شاهد استقبال خوبی از بازارچه های صنایع دستی استان خواهیم بود؛ لذا اکنون همه برنامه های میراث فرهنگی و گردشگری به موضوع کرونا بستگی دارد و تا زمانی که رفع نشود هیچ برنامه ای نداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی در پایان گفت: در حال حاضر تنها برنامه ای که در دستور کار داریم این است که از شیوع ویروس کرونا در استان جلوگیری کنیم و به تورهای گردشگری اجازه ورود به استان را نداده ایم و همچنین از خروج تورهای گردشگری استان نیز جلوگیری کرده ایم.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  تابع تصمیمات ملی برای قرنطینه خراسان جنوبی هستیم
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.