وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق در خراسان جنوبی

رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهیهای جوی هواشناسی استان گفت: مطابق با الگوی نقشه های پیش یابی هواشناسی، با ادامه فعالیت توده های ناپایدار در جو استان، امروز و فردا وزش باد شدید همراه با گردو خاک و کاهش دید افقی ، افزایش ابر و رگبار و و رعد و برق پراکنده در نیمه شرقی استان قابل پیش بینی است.

نخعی با بیان اینکه فردا عصر و شب برای برخی نواحی نیمه جنوبی و شرقی استان بارش باران تشدید شده و وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر را در پی خواهد داشت، افزود: دمای هوا هم از امروز تا صبح پنج شنبه به طور میانگین حدود 8 تا 15 درجه کاهش می یابد بطوریکه در روز 4 شنبه کاهش دمای هوا محسوس بوده و یخبندان شبانه رخ خواهد داد.

وی گفت: در ارتفاعات نیز تشکیل مه، بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ در این مدت دور از انتظار نیست.

آقای نخعی برای فردا صبح یوم الله 22 بهمن هم گاهی وزش باد شدید و گرد وخاک در منطقه پیش بینی کرد و افزود: فردا در نیمه شرقی استان رگبار و رعد وبرق، برای نواحی مرکزی بارش پراکنده و برای مناطق جنوبی در ساعت عصر و شب تشدید بارشها و وقوع رواناب پیش بینی می شود.

در شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای 3 درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین و طبس با حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.

تغییرات دمایی مرکز استان دراین مدت بین 7 و 21 درجه سانتیگراد گزارش شد که پیش بینی شده حداکثر دمای امروز بیرجند با 4 درجه کاهش به 17 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

مطالب مرتبط  مصاف نماینده فوتبال خراسان جنوبی در لیگ دسته سه کشور در دور دوم

منبع: خبرگزاری صداوسیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.