وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خراسان جنوبی سفر می کند

مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: روزهای هفتم و هشتم بهمن‌ماه میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان خواهیم بود.

حجت‌ الاسلام رمضان زاهدی مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی صبح دوشنبه در کارگروه قرآن، هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: خراسان‌جنوبی روزهای هفتم و هشتم بهمن‌ماه میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.
مشاور مدیرکل فرهنگ و فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی و مسئول دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان یادآور شد: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی از جمله برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد در استان است.
غلامرضا عباسی رئیس شورای هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: به مناسبت ایام فاطمیه در روز نهم بهمن تجمع فاطمی هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی را خواهیم داشت.
وی بیان‌کرد: همه هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی تا ایام دهه فجر یک دوره قرآن به جهت شادی روح شهدای اخیر ختم خواهند کرد.

هیئتی‌های خراسان‌جنوبی همراه سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

رئیس شورای هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان است، ادامه‌داد: موکب علمداران اهل بیت (ع) متشکل از هیئت‌های فاطمی، حسینی و ابوالفضلی (ع) استان برای خدمت‌رسانی به سیستان و بلوچستان رفتند.
عباسی گفت: طبق اخبار رسیده این موکب روزانه ۱۰ هزار پرس غذا پخت می‌کنند و تا زمان نیاز نیز در آن منطقه خواهند بود.
وی اظهار کرد: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی نیز طبق روال همه ساله در ۱۰ هیئت استان ۱۰ برنامه ویژه برگزار می‌شود.

خراسان‌جنوبی میزبان قاری و حافظ بین‌المللی

مطالب مرتبط  پرورش زیتون در دل کویر/ طلای سبز نهبندان برند ندارد

حجت‌الاسلام سید حمید موسوی اصل، نماینده حوزه علمیه خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: در سه روز پنجم تا هفتم بهمن‌ماه میزبان حجت‌الاسلام رجبی قاری و حافظ بین‌المللی خواهیم بود که برنامه‌های متعددی را در استان برگزار خواهند.
نماینده حوزه علمیه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه حدود ۲۰ برنامه در حوزه‌های علمیه اهل سنت و تشییع برگزار می‌شود، بیان کرد: حوزه‌های علمیه الصدیق، حوزه علمیه ماخونیک و حوزه علمیه طبس مسینا از حوزه‌های اهل سنت و همچنین حوزه علمیه رضویه بیرجند، حوزه علمیه امام حسن مجتبی (ع) و حوزه علمیه قائن میزبان این برنامه‌ها خواهند بود.
موسوی اصل یادآور شد: برگزاری نشست‌های علمی، کرسی‌های آزاد اندیشی با موضوع انقلاب و دیدار طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه شهرستان‌های خراسان‌جنوبی از دیگر برنامه‌های دهه فجر حوزه‌های علمیه استان است

منبع:مهر

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .