پای کرونا روی پدال سرعت

کرونا در خراسان جنوبی همچنان سیر صعودی دارد و اگر شرایط به همین گونه ادامه یابد روزهای سختی را در پیش خواهیم داشت.

روز‌های سیاه موج پنجم کرونا پس از چند هفته همچنان ادامه دارد و هر روز صد‌ها نفر به تعداد مبتلایان این ویروس اضافه می‌شود.

بعد از گذشت ۱۸ ماه از ورود این ویروس به خراسان جنوبی تا روز گذشته ۲۵ هزار و ۲۷۵ بیمار کرونایی در استان شناسایی شده اند.

شهروند فردوسی گفت: پنجمین بار متوالی است که شهرمان قرمز می‌شود ، مجالس عروسی زیاد است و مسافرت ها بدون توجه به کرونا ادامه دارد.

این شیب تند نمودار‌های مبتلایان به کرونا حالا دو هفته‌ای است در نمودار فوتی‌ها در خراسان جنوبی هم دیده می‌شود و در یک هفته اخیر۲۶ نفر جان خود را از دست داده اند.

تعداد بستری‌های ویروس کرونا هم روز به روز در استان در حال افزایش است و گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از پر شدن برخی تخت‌های بیمارستانی حکایت دارد.

محمودی راد رئیس بیمارستان، ولی عصر بیرجند گفت: در پیک اخیر تمام ظرفیت کرونای بیمارستان ولی عصر که قابل استفاده بوده ، استفاده شده و حتی بخش اطفال که برای مواقع اضطراری خالی کرده بودیم الان برای بیماران سرپایی در حال استفاده است.

او افزود : به طور متوسط روزانه ۱۵۰ بیمار بستری کرونا داریم و فضای کرونای بیمارستان به طور کامل پر شده است.

خروج از سونامی کرونا نیازمند توجه بیشتر بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و نظارت‌های دقیق‌تر و بیشتر مسئولان نسبت به طرح‌های مصوب شده در ستاد کرونا است و اگر این محقق نشود روز‌های سختی را در استان شاهد خواهیم بود.

مطالب مرتبط  افتتاح کارخانه روغنگیری شهرستان بیرجند

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.