پروازهای 23 و 24 اسفند ماه فرودگاه بیرجند کنسل شد

ایرلاین‌ها به دلیل کمبود مسافر برخی پروازها را کنسل می‌کنند

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ۴۳هزار و ۴۰۲ نفر مسافر از طریق خطوط هوایی وارد استان شدند اما در چند وقت اخیر با توجه به لغو برگزاری همایش‌ها و جلسات و کاهش رغبت مسافران با خطوط هوایی، شاهد کنسلی پروازها هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، بحث حمل و نقل در راستای پیشرفت و توسعه هر منطقه در بخش‌های مختلف، بسیار حائز اهمیت است و البته در بین حمل و نقل هوایی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فرودگاه برای شهرستان بیرجند به عنوان مرکز استان خراسان جنوبی ظرفیت و پتانسیل بسیار مهمی محسوب می‌شود و می‌تواند برای توسعه استان و منطقه شرق کشور بسیار تأثیرگذار باشد.

امروزه حمل و نقل یکی از با اهمیت‌ترین رشته‌های خدمات هر کشور محسوب می‌شود و پیشرفت آن نشان دهنده توسعه یافتگی هر کشور است در این بین حمل و نقل هوایی مهم‌ترین بخش حمل و نقل است.

امروزه مسافرت هوایی دیگر کالای تجملاتی نیست بلکه این صنعت تبدیل به زیربنای تولید ثروت در جهان توسعه یافته شده و سود سرشاری در زمینه‌های مختلف از جمله تجارت و گردشگری نصیب کشورهای در حال توسعه کرده و تسهیل در تجارت جهانی، توسعه گردشگری، ارتقای رفاه مصرف کنندگان، توسعه و تسریع در تجارت، ایجاد کار و کمک به توسعه پایدار از مزایای صنعت هوایی است.

فرودگاه یک زیر ساخت مهم و بازوی توانمند برای توسعه هر استان است فرودگاه بیرجند از نظر قدمت سومین فردوگاه کشور است که سال 1312 طراحی و سال 1315 افتتاح شد و در دهه 20 از این فرودگاه برای پروازهای نظامی استفاده شد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی باند جدید فرودگاه احداث شد.

مطالب مرتبط  کمتر از ۷ درصد جمعیت قالیباف خراسان جنوبی از مزایای بیمه استفاده می‌کنند

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در 11 ماهه امسال 490 پرواز ورودی و 490 پرواز خروجی از فرودگاه‌های خراسان جنوبی انجام شد.

عظیم طهماسبی با بیان این‌که در این مدت 43 هزار و 402 نفر مسافر وارد خراسان جنوبی شده و 44 هزار و 278 نفر از استان توسط حمل و نقل هوایی خارج شدند افزود: از ابتدای امسال 360 هزار و 150 کیلو بار ورودی و 349 هزار و 418 کیلوگرم بار خروجی حمل شد.

وی گفت: در این مدت میانگین تاخیرها بالای 30 دقیقه 80 ساعت است و پروازها مانند روال گذشته در فرودگاه‌های استان در حال انجام است اما با توجه به برگزار نشدن جلسات و همایش‌ها و شیوع ویروس کرونا استقبال مسافران کمتر شده است.

طهماسبی افزود: شرکت‌های هواپیمایی ناچارند به دلیل کمبود مسافر برخی از زمان‌ها را کنسل کنند و در این راستا پرواز روز یکشنبه 18 اسفند مسیر تهران-بیرجند- کنسل و پرواز سه شنبه 20 اسفند مسیر تهران-بیرجند-تهران و پرواز چهارشنبه 21 اسفند مسیر تهران-بیرجند-تهران کنسل شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: پروازهای 23 و  24 اسفند تهران-بیرجند- تهران نیز کنسل شده است.

/تسنیم

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.