پروازهای 23 و 24 اسفند ماه فرودگاه بیرجند کنسل شد

ایرلاین‌ها به دلیل کمبود مسافر برخی پروازها را کنسل می‌کنند

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ۴۳هزار و ۴۰۲ نفر مسافر از طریق خطوط هوایی وارد استان شدند اما در چند وقت اخیر با توجه به لغو برگزاری همایش‌ها و جلسات و کاهش رغبت مسافران با خطوط هوایی، شاهد کنسلی پروازها هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، بحث حمل و نقل در راستای پیشرفت و توسعه هر منطقه در بخش‌های مختلف، بسیار حائز اهمیت است و البته در بین حمل و نقل هوایی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

فرودگاه برای شهرستان بیرجند به عنوان مرکز استان خراسان جنوبی ظرفیت و پتانسیل بسیار مهمی محسوب می‌شود و می‌تواند برای توسعه استان و منطقه شرق کشور بسیار تأثیرگذار باشد.

امروزه حمل و نقل یکی از با اهمیت‌ترین رشته‌های خدمات هر کشور محسوب می‌شود و پیشرفت آن نشان دهنده توسعه یافتگی هر کشور است در این بین حمل و نقل هوایی مهم‌ترین بخش حمل و نقل است.

امروزه مسافرت هوایی دیگر کالای تجملاتی نیست بلکه این صنعت تبدیل به زیربنای تولید ثروت در جهان توسعه یافته شده و سود سرشاری در زمینه‌های مختلف از جمله تجارت و گردشگری نصیب کشورهای در حال توسعه کرده و تسهیل در تجارت جهانی، توسعه گردشگری، ارتقای رفاه مصرف کنندگان، توسعه و تسریع در تجارت، ایجاد کار و کمک به توسعه پایدار از مزایای صنعت هوایی است.

فرودگاه یک زیر ساخت مهم و بازوی توانمند برای توسعه هر استان است فرودگاه بیرجند از نظر قدمت سومین فردوگاه کشور است که سال 1312 طراحی و سال 1315 افتتاح شد و در دهه 20 از این فرودگاه برای پروازهای نظامی استفاده شد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی باند جدید فرودگاه احداث شد.

مطالب مرتبط  قیمت موبایل در خراسان جنوبی ۳۵ درصد کاهش یافت

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در 11 ماهه امسال 490 پرواز ورودی و 490 پرواز خروجی از فرودگاه‌های خراسان جنوبی انجام شد.

عظیم طهماسبی با بیان این‌که در این مدت 43 هزار و 402 نفر مسافر وارد خراسان جنوبی شده و 44 هزار و 278 نفر از استان توسط حمل و نقل هوایی خارج شدند افزود: از ابتدای امسال 360 هزار و 150 کیلو بار ورودی و 349 هزار و 418 کیلوگرم بار خروجی حمل شد.

وی گفت: در این مدت میانگین تاخیرها بالای 30 دقیقه 80 ساعت است و پروازها مانند روال گذشته در فرودگاه‌های استان در حال انجام است اما با توجه به برگزار نشدن جلسات و همایش‌ها و شیوع ویروس کرونا استقبال مسافران کمتر شده است.

طهماسبی افزود: شرکت‌های هواپیمایی ناچارند به دلیل کمبود مسافر برخی از زمان‌ها را کنسل کنند و در این راستا پرواز روز یکشنبه 18 اسفند مسیر تهران-بیرجند- کنسل و پرواز سه شنبه 20 اسفند مسیر تهران-بیرجند-تهران و پرواز چهارشنبه 21 اسفند مسیر تهران-بیرجند-تهران کنسل شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: پروازهای 23 و  24 اسفند تهران-بیرجند- تهران نیز کنسل شده است.

/تسنیم

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .