پنج سایت اینترنت پرسرعت در بیرجند به بهره‌برداری رسید

همزمان با دومین روز هفته دولت، پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله پنج سایت اینترنت پرسرعت و ارتقای ۲ سایت همراه با فناوری نسل سه و چهار با حضور استاندار خراسان جنوبی در شهرستان بیرجند افتتاح شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی روز چهارشنبه در این آیین که به صورت نمادین در روستای خراشاد بیرجند برگزار شد گفت: ۲ سایت تلفن همراه در روستاهای خراشاد و شاخن به فناوری نسل سه و چهار ارتقا یافتند.

مصطفی بهی افزود: برای ارتقای پروژه سایت همراه اول روستای خراشاد به فناوری نسل چهارم ۱۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۳۰۰ خانوار از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

وی بیان کرد: برای مجموع پروژه‌های قابل افتتاح ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان بیرجند ۱۶۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و با افتتاح این پروژه‌ها در هفته دولت سطح خدمات ارتباطی در ۱۹ روستای این شهرستان ارتقا می‌یابد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی اظهار داشت: پروژه نوسازی و توسعه تجهیزات یک باب مرکز مخابراتی این منطقه خراشاد نیز با هزینه‌ چهار میلیارد ریال امروز افتتاح شد.

وی از راه‌اندازی ۲ باجه خدمات بانکی روستایی در روستاهای خراشاد و مرک خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها ۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

بهی عنوان کرد: پنج سایت جدید توسعه اینترنت پرسرعت همراه در روستاهای آویج، سرحد، جلال سفلی، عینید بالا و خوشینه علیا برای بهره‌مندی ۹ روستا به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: احداث ۲ سایت جدید توسعه شبکه تلفن همراه در روستاهای افکشت و آرویج برای برخورداری ۶ روستا و اجرای ۴۰ کیلومتر فیبر نوری در ۲ دهستان باقران و شاخنات از دیگر پروژه‌هایی است که به مناسبت هفته دولت در بیرجند افتتاح شد.

مطالب مرتبط  انتظار خانوارهای دارای عضو معلول برای دریافت کمک های بلاعوض ساخت مسکن

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بیرجند مرکز آن است.

هفته دولت از دوم شهریور آغاز شد و بنابر اعلام معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی همزمان با هفته دولت امسال یک هزار و ۵۳ پروژه با اعتبار هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان در این استان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

از مجموع این پروژه‌ها ۸۸۰ پروژه عمرانی افتتاح و عملیات اجرایی ۱۷۳ پروژه نیز در مناطق شهری و روستایی استان آغاز می‌شود.

 

 

منبع : ایرنا

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.