پویش نهالکاری به یاد هر شهید هزار درخت در خراسان جنوبی

اجرای پویش نهالکاری به یاد هر شهید هزار درخت در خراسان جنوبی آغاز شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اقداماتی که منابع طبیعی هر ساله برای افزایش فضای سبز و بیابانزدایی در استان انجام می‌ شود گفت:امسال نیز در راستای تحقق شعار ایران قوی و چشم‌انداز نهال‌کاری، قرار است به یاد هر شهید یک هزار درخت در سراسر کشور کاشته شود.

علیرضا نصرآبادی افزود: اجرای این پویش در استان آغاز شده و تا روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این پویش بیش از ۶۰ دستگاه اجرایی نیز همکاری خواهند داشت افزود: مردم و گروه‌های جهادی نیز در اجرای این پویش همراهی خواهند داشت.

نصرآبادی گفت: تقویت روحیه مشارکت در اقشار مختلف جامعه، سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، ترویج فرهنگ نهالکاری و حفاظت و احیای طبیعت در جامعه، توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری در محل‌های مناسب و اطراف شهر‌ها، کنترل آلودگی از اهداف این طرح است.

مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری افزود: با توجه به شرایط اقلیمی استان و خشکسالی‌های مداوم امید است این پویش در کنار فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی بتواند در حفظ و احیای عرصه‌های منابع طبیعی و نیز کنترل روند بیابانی شدن استان موثر باشد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  سایه توفان بر زمین‌های کشاورزی خراسان جنوبی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.