• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • پیشنهاد وزیر میراث فرهنگی و گردشگری؛ برای سفرهای نوروزی سهمیه ویژه بنزین اختصاص یابد

پیشنهاد وزیر میراث فرهنگی و گردشگری؛ برای سفرهای نوروزی سهمیه ویژه بنزین اختصاص یابد

بیرحند شهر من

تسنیم/در تعطیلات ایام نوروز سفرها افزایش پیدا می‌کند و در این راستا وزارت میراث فرهنگی پیشنهاد سهمیه ویژه بنزین برای سفرهای نوروزی را به دولت داده و این موضوع پیگیری می‌شود.

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظهر امروز در جمع خبرنگاران خراسان جنوبی اظهار داشت: در تعطیلات ایام نوروز سفرها افزایش پیدا می‌کند و در این راستا نیز وزارت میراث فرهنگی پیشنهاد سهمیه ویژه بنزین برای سفرهای نوروزی را به دولت داده و این موضوع پیگیری می‌شود.
وی با اشاره به تعطیلات زمستانی گفت: این موضوع از دو سال گذشته مطرح شده و پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی نیز تعطیلات پنج روزه نیمه دوم دی ماه بوده که در بخش گردشگری موثر است.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: وزارت آموزش و پرورش نیز با این تعطیلات موافقت کرده که امید است تعطیلات اجباری زمستانی در سال آینده به یک مزیت برای گردشگری کشور تبدیل شود.
مونسان تصریح کرد: سهمیه بندی بنزین روی گردشگران خارجی تاثیری نداشته بلکه روی گردشگری داخلی تاثیرگذار بوده که این موضوع نیز به حالت نرمال خود باز می‌گردد.
وی با اشاره به اینکه تلاش میراث فرهنگی برای جذب تورهای گردشگری در قالب آژانس‌های گردشگری به استان است ادامه داد: طرح احداث بازارچه‌های دائمی آغاز شده و این آمادگی وجود دارد در سایت‌های تاریخی کشور غرفه‌هایی به صورت موقت در اختیار هنرمندان استان قرار داده شود.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یکی از جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی را حوزه فرهنگ و هنر دانست و خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی دارای ظرفیت‌های خوب تاریخی و طبیعی است و این استان می‌تواند در بخش اکو توریسم حرف برای گفتن داشته باشد.
مونسان با بیان اینکه از صنایع دستی استان حمایت ویژه خواهد شد اظهار داشت: طی سال‌های اخیر بازدید گردشگران خارجی از استان افزایش داشته و باید برای جذب گردشگران داخلی نیز تلاش کرد.
وی با بیان اینکه احداث بوتیک هتل‌ها نیز در وزارتخانه آغاز شده و در ترم جدید نیز بناهای تاریخی به بوتیک هتل تبدیل می‎شوند و می‌تواند ظرفیت‌های خوبی برای گردشگری ایجاد کنند.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  امکان برگزاری کلاس‌های دانشگاه بیرجند به‌صورت ترکیبی
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.