• صفحه خانگی
  • >
  • سلامتی
  • >
  • کاهش ۷۱ درصدی مسافرت ها در سطح استان/طرح ” فاصله‌گذاری اجتماعی” با استقبال مردم روبه‌رو شد

کاهش ۷۱ درصدی مسافرت ها در سطح استان/طرح ” فاصله‌گذاری اجتماعی” با استقبال مردم روبه‌رو شد

کاهش ۷۱ درصدی مسافرت ها در سطح استان/طرح ” فاصله‌گذاری اجتماعی” با استقبال مردم روبه‌رو شد

استاندار خراسان جنوبی از کاهش ۷۱ درصدی مسافرت ها در سطح استان خبر داد و گفت: طرح “فاصله‌گذاری اجتماعی” که مطالبه جدی مردم بود، با استقبال مواجه شده و علی رغم ایجاد محدودیت،  شاهد همراهی خوب مردم هستیم.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد صادق معتمدیان  عصر امروز  جلسه ستاد مدیریت کرونا با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار، اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته و در مقاطع مختلفی از جمله 8 سال دفاع مقدس، دوران سازندگی، حوادثی همچون سیل، زلزله و… همراه و همگام با مردم بوده و طلایه‌دار و پیشگام در مبارزه با تروریسم بوده است.

استاندار خراسان جنوبی  همچنین از همراهی سپاه پاسداران در استان خراسان جنوبی با دولت به ویژه در راستای محرومیت زدایی تقدیر کرد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به جلسه مشترک امروز ستاد ملی کرونا که به ریاست دکتر روحانی برگزار شد، تصریح کرد: یکی از موارد مطروحه در این جلسه، موضوع افراد مبتلا به کرونا بود، که اگر شرایط قرنطینه خانگی را نداشته باشند باید در مکان های مشخصی از جمله نقاهتگاه ها  تحت نظر باشند، زیرا به تعبیر وزیربهداشت، بمب های متحرکی هستند که اگر تحت کنترل نباشند، آلودگی وسیعی در جامعه ایجاد خواهند کرد.

وی با بیان اینکه  این طرح پس از ابلاغ، با جدیت و استفاده از ظرفیت‌های قانونی دنبال خواهد شد از کاهش 71 درصدی مسافرت ها در سطح استان خبر داد و گفت: طرح «فاصله‌گذاری اجتماعی» که مطالبه جدی مردم بود، با استقبال مواجه شده و علیرغم ایجاد محدودیت،  شاهد همراهی خوب مردم هستیم.

مطالب مرتبط  مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی: فروش گونه‌های جانوری و گیاهی ممنوع

معتمدیان خاطرنشان کرد: تاکید رئیس‌جمهور بر ارشاد، تذکر و توجیهِ درصد اندکی از جامعه  است که الزامات را رعایت نمی‌کنند و قرار نیست در شرایطی که مردم با فشارهای روانی و مالی مواجه هستند، از قوه قهریه استفاده کنیم؛ بنابراین همه ملزم به برخورد در نهایت احترام و مدارا با مردم هستند، مگر در مواردی که اصرار بر بی قانونی وجود داشته باشد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد کرد: مبادی ورودی و خروجی استان باید به دقت کنترل شده و از ورود خودروهای غیر بومی جلوگیری شود.

معتمدیان در باره تدابیر دولت در مقابله با کرونا اظهار داشت: در مجموع 100 هزار میلیارد تومان تصویب شده که معادل 20 درصد از کل بودجه در سال 99 می باشد و البته تأمین این اعتبار از محل بودجه نیست.

وی افزود: از این مبلغ 8 هزار میلیارد تومان در قالب پرداخت نقدی به3 میلیون نفر از دهک های پایین و اقشار آسیب پذیر، 12هزار میلیارد تومان برای بخش بهداشت و درمان، 5هزار میلیارد تومان کمک به صندوق بیمه بیکاری و 75 هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات دوازده درصد با بازپرداخت دو ساله در نظر گرفته شده است که در شرایط سخت تحریم و کاهش قیمت نفت، نشانگر اهمیت و توجه به سلامت مردم است.

استاندار خراسان جنوبی ضمن تقدیر از همکاری داوطلبانه اصناف و بخش خصوصی، که بدون ورود دولت اقدام به تعطیلی بازار و مغازه ها کرده اند، بیان کرد: این طرح زمانی موفق است که بدون اقداماتی همچون پلمب یا جریمه کردن، شاهد همراهی کسبه و مردم باشیم که با فرهنگ بالای مردم استان، این مهم رقم خورده است.

مطالب مرتبط  جریمه ۲۶۸ میلیون ریالی قاچاقچی دارو

معتمدیان با تاکید بر بسترسازی خریدهای اینترنتی و همچنین استفاده بهینه از فضای مجازی در راستای اطلاع رسانی، افزود: انتظار می رود گروه های مرجع استان از جمله ائمه جمعه و جماعات، نمایندگان مجلس، هنرمندان، ورزشکاران، سمن ها و… از طرح فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مطالبه اکثریت مردم، حمایت کنند.

در ابتدای جلسه، روسای کمیته های ستاد استانی مدیریت کرونا، گزارش مبسوطی از اقدامات صورت گرفته در روزهای اخیر ارائه کردند.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.