کاهش ۸۳ درصدی ترددهای جاده ای خراسان جنوبی در روز طبیعت

به گزارش خبرگزاری شبستان  از بیرجند، «اسداله جلال‌زاده» امروز (۱۴ فروردین) به رسانه های گروهی گفت: نتایج برگرفته از سامانه های هوشمند ترددشماری مرکز مدیریت راههای استان، کاهش 83 درصدی تردد در محورهای استان را در روز طبیعت نسبت به روز مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی  افزود: با عنایت به رعایت آگاهانه مردم نسبت به توصیه های بهداشتی مسئولین وزارت بهداشت، میزان کاهش تردد در محورهای ورودی- خروجی استان در روز طبیعت به بیشترین حد خود رسید و کاهش 83 درصدی تردد ورودی و خروجی استان در روز طبیعت نسبت به روز مشابه سال قبل را شاهد بودیم.

 

وی ادامه داد: از ابتدای طرح فاصله گذاری اجتماعی تردد در محورهای داخل استان نیز 45 درصد کاهش پیدا کرده است.

 

جلال زاده اظهار امیدواری کرد روند کاهش تردد و سفرها تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی ادامه یابد و مردم بصورت جدّی از سفرهای غیر ضرور خودداری کنند.

 

طرح تقویت فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس‌ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا شد.

 

در حال حاضر در لایه اول و ۱۱ محور مواصلاتی استان و در لایه دوم و ۱۳ محور بین شهری داخل استان، کنترل‌های لازم با هدف مصونیت مردم در برابر خطر انتشار و انتقال ویروس کرونا انجام می‌شود.

 

همچنین براساس تصمیم ستاد مدیریت و مقابله با کرونا و در چارچوب طرح فاصله گذاری اجتماعی ورود به تمامی مراکز تفریحی، گردشگری، تفرجگاه‌ها و عرصه‌های ملی و طبیعی در روز سیزدهم فروردین ممنوع شده بود.

مطالب مرتبط  واکسیناسیون ۷۲ درصدی جمعیت هدف در خراسان جنوبی
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.