کتابخانه الهیه بیرجند آماده بهره‌برداری است

بیرجند – ایرنا – رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند گفت: کتابخانه الهیه در قالب طرح بازآفرینی شهری با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی ساخته شده و تکمیل آن از مصوبات سفر شهرستانی استاندار خراسان جنوبی است.

مهدی نیازی روز دوشنبه در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند که در فرمانداری برگزار شد افزود: کتابخانه الهیه با زیربنای ۲۶۰ مترمربع برای دهه فجر آماده بهره‌برداری است و با افتتاح این کتابخانه آمار کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند به ۱۳ باب می‌رسد.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ نفر به صورت همزمان از خدمات این کتابخانه بهره مند می‌شوند اظهار داشت: ظرفیت مخزن کتابخانه الهیه هفت هزار و ۵۰۰ جلد است که برای شروع به کار سه هزار جلد تامین می‌شود.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند اتاق اسباب بازی و پیشخوان قصه گویی را از جمله بخش‌های این کتابخانه معرفی کرد و گفت: برای تجهیز این مجموعه ۴۵۰ میلیون تومان تاکنون هزینه شده است.

وی بیان کرد: نام کتابخانه الهیه برگرفته از نام شهید مرتضی حاجی آبادی انتخاب خواهد شد.

نیازی با اشاره به شروع عملیات ساخت کتابخانه عمومی در روستای حاجی آباد بیرجند افزود: این پروژه با مشارکت خیر اجرا و پیش بینی می‌شود تا ۲ سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: انتخاب نام کتابخانه یکی از شرط‌های ورود خیر برای ساخت بوده که از همین رو نام شهید از کتابخانه حاجی آباد به کتابخانه الهیه منتقل خواهد شد.

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند برپایی نمایشگاه کتاب و دستاوردهای انقلاب، نشست‌های کتابخوانی مسابقه قصه گویی و نقاشی را از دیگر برنامه‌های دهه فجر امسال برشمرد.

مطالب مرتبط  مشترکان پرمصرف در خراسان جنوبی منتظر افزایش گازبها باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار بیرجند هم در این نشست گفت: آسیب‌های فضای مجازی بر هیچ کسی پوشیده نیست که می‌طلبد با حساسیت بیشتر به این حوزه ورود پیدا کنیم و تقویت فرهنگ کتابخوانی می‌تواند آسیب‌های فضای مجازی را کاهش ‌دهد.

سعید برقی افزود: طلاق یکی از آسیب‌هایی است که بر آمار آن در جامعه افزوده می‌شود و برخی کارشناسان مسئله طلاق را هم به آسیب‌های فضای مجازی ربط می‌دهند.

وی با بیان اینکه شهرستان بیرجند مهد علم و فرهنگ است اظهار داشت: وجود پدران علم از این خطه افتخاری برای استان در کل کشور است.

معاون فرماندار بیرجند با تاکید بر اهمیت بیشتر به کتابخوانی گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه امروز کمرنگ و مظلوم واقع شده است.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد که جوانان حداقل روزانه هفت ساعت درگیر فضای مجازی هستند که این نگران کننده است و انتظار می‌رود فرهنگ و سواد استفاده از فضای مجازی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

برقی اظهار امیدواری کرد با غنای فرهنگی شهرستان بیرجند و منابع انسانی موجود همه برای ارتقای فرهنگ کتابخوانی گام‌های موثر بردارند.

همچنین در این نشست کتاب «از شوکتی تا دولتی» نوشته محمدرضا راشد محصل توسط یکی از اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیرجند معرفی شد.

این کتاب بخشی از خاطرات فرهنگی درگذشتگانی است که خود از پایه‌گذاران فرهنگ و آموزش نوین در شرق ایران بوده‌اند. همچنین مقاله‌هایی مربوط به فرهنگ یا مراکز فرهنگی شرق به این مجموعه پیوست شده است.
منبع:خبرگذاری جمهوری اسلامی

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.