کتابخانه های عمومی برای حضور پرسنل باز می شوند

«کاظم وفایی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند اظهار داشت: کتابخانه های عمومی از روز دوشنبه 29 اردیبهشت در خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور باز می شوند اما این بازگشایی مربوط به اعضای کتابخانه ها نیست بلکه برای حضور پرسنل کتابخانه ها در نظر گرفته شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی ادامه بیان کرد: در فاز اول مقرر شده است تا کتابخانه های عمومی با هدف حضور پرسنل باز شوند و برای حضور مردم نیست و پرسنل با رعایت پروتکل های بهداشتی در کتابخانه ها حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به اینکه مرحله دوم بازگشایی کتابخانه های عمومی برای حضور مردم در دستور کار ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار خواهد گرفت، گفت: مردم برای حضور در کتابخانه ها امکان مراجعه به کتابانه ها را نخواهند داشت و زمان بازگشایی برای حضور آنان اعلام می شود.

وفایی با بیان اینکه 72 کتابخانه عمومی و مشارکتی در استان وجود دارد، افزود: هنگام شیوع کرونا اقدام به ضدعفونی کردن کتابخانه های استان کردیم و اکنون نیز با ضدعفونی کردن این اماکن در انتظار آغاز مرحله بازگشایی هستیم.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی در پایان اظهار داشت: تعطیل شدن کتابخانه ها به خاطر شیوع ویروس کرونا سبب شده است تا ضربه به فرهنگ با ارزش کتاب و کتابخوانی وارد شود اما از طریق فضای مجازی توانستیم اندکی جای خالی کتاب را در خانه ها پر کنیم.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  خیزش گرد و خاک در خراسان جنوبی
قبلی «
بعدی »

Founder & Ceo Orpf.Ir , MudCity.Ir | Seo Manager BirjandMyCity.Ir | Progammer | Gamer

  • instagram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.