کشاورزی صنعتی راهکار توسعه اقتصادی در خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی گفت: کشاورزی خراسان جنوبی باید صنعتی شود.

استاندار خراسان جنوبی در بازدید از شرکت بافت خاوران با بیان اینکه یکی از محور‌های اصلی توسعه‌ای و اقتصادی استان بخش کشاورزی است گفت: لازمه مدیریت منابع آب، توسعه بخش کشاورزی و حرکت به سمت صنعتی شدن است، که می‌توان با کمترین هزینه بیشترین تولید را در واحد سطح داشت.
آقای ملانوری با اشاره به  افزایش بهره وری کشت‌های گلخانه ای، گفت: استفاده از این ظرفیت علاوه بر افزایش تولید، از آسیب زدن به محیط زیست نیز جلوگیری می‌کند.
وی با بیان اینکه صنعت گلخانه‌ای در استان چندین ساله دارد، گفت: در کنار تولید محصولات کشاورزی که در گلخانه‌ها هم اکنون در حال انجام است، بحث تامین نهاده‌های دامی نیز مهم است که باید به آن توجه شود.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به وجود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دام در استان و لزوم تامین نهاده‌های دامی، افزود: کشت هیدروپنیک علوفه در قالب کشت گلخانه‌ای باید توسعه پیدا کند.
آقای ملانوری همچنین گفت: تسهیلات بانکی ارزان قیمت، تسهیلات بخش کشاورزی و زمین در شهرک‌های گلخانه‌ای استان به افراد متقاضی واگذار می‌شود.
شرکت کشت بافت خاوران با مساحت بیش از ۴ هکتار در زمینه تولید گلخانه ای، گل، علوفه و میوه‌های هسته دار فعال است که کار اصلاح نژاد میوه‌های هسته دار را نیز انجام می‌هد.

 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  مشارکت ۹۰۰ دانش آموز جهادی در طرح هجرت
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.