کمبود دارو برای بیماران کرونایی در استان نداریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند: هیچ گونه کمبود دارویی در خراسان جنوبی برای بیماران کرونایی نداریم و مردم نگران تأمین دارو نباشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با توجه به اینکه  دارو‌هایی که در درمان کرونا تأثیر دارند در صورتی که خودسرانه و  بدون نظر پزشک مصرف شوند می‌تواند عوارض زیادی را برای بیماران به همراه داشته باشد برخی از این دارو‌ها تنها با امضای دو پزشک متخصص و آن هم به بیماران بستری در بیمارستان داده می‌شود.

دهقانی افزود: کمبود سرم به طور مقطعی در کشور اتفاق افتاد که در این زمان دذر خراسان جنوبی هیچ گونه کمبود سرم در بیمارستان‌های استان برای بیماران بستری نداشتیم.

وی گفت: قرار است به زودی به تمام داروخانه‌های استان هر تعداد سرم که نیاز است تحویل داده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به بیماری قارچ سیاه اشاره کرد و گفت: این بیماری، بیماری جدیدی نیست و تاکنون در کشور و استان ما به صورت چشمگیر وجود نداشته است و تنها در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ممکن است مبتلا شوند.

دهقانی درخصوص واکسیناسیون کرونا گفت: بیش از ۸۰ درصد واکسن‌های وارد شده در استان به افراد واجد شرایط تزریق شده و خراسان جنوبی همیشه سهمیه واکسن خود را کامل دریافت کرده است.

وی با اشاره به اینکه از اول مرداد تا ۵ شهریور  حدود ۱۰۸ مورد فوت ناشی از کرونا در استان داشته ایم گفت: ۷۷ مورد از این فوتی‌ها مربوط به افرادی بوده که واجد شرایط دریافت واکسن بوده اند، اما برای تزریق واکسن مراجعه نکردند.

دهقانی با بیان اینکه ۱۵ونیم درصد از جمعیت بالای ۸۰ سال در استان واکسن دریافت نکرده اند گفت: افراد بالای ۶۰ سال می‌توانند برای تزریق واکسن بدون دریافت نوبت و ثبت نام در سامانه تنها با کارت ملی به مراکز تزریق واکسیناسیون مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  کشف ۱۱ هزار عدد قرص ترامادول در قاین
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.