• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • یکی از میادین بیرجند به نام سردار شهید قاسم سلیمانی مزین می شود

یکی از میادین بیرجند به نام سردار شهید قاسم سلیمانی مزین می شود

یکی از میادین شهر بیرجند به نام شهید سردار قاسم سلیمانی با تصویب شورای شهر بیرجند نامگذاری می شود.

شهادت سردار شهید سلیمانی سردار رشید انقلاب بسیار دردناک و تلخ اما غرورآور و افتخارآفرین بود به طوری که حماقت دشمنان در ترور این سردار رشید چنان شوری به پا کرد که جان تازه ای به جریان مقاومت و وحدت و انسجام دنیای اسلام ایجاد کرد.
سردار سلیمانی پرورش یافته مکتب اسلام و اهل بیت (ع) و ولایت فقیه بود که کشور به چنین الگوهایی افتخار آفرینی نیاز دارد و جوانان اگر به دنبال عزت و عظمت هستند در عمل به آموزه‌های قرآن و مکتب اهل بیت حاصل می شود.
شهید سلیمانی الگوی تمام عیار عزت، عظمت، استعداد و قابلیت مکتب اسلام است که امنیت و عزت ایران اسلامی و استقلال کشور مدیون تلاش‌های مجاهدانه وی است.
در این راستا و به پاس این همه جانفشانی این شهید عصر امروز جلسه شورای شهر بیرجند با حضور 8 نفر از اعضای تشکیل شد تا در خصوص نامگذاری یکی از خیابان‌های این شهر به نام سردار سلیمانی برنامه ریزی و بحث شود.
شهردار بیرجند در این جلسه اظهار کرد: پس از اعلام خبر شهادت ناجوانمردانه سردار سلیمانی و همرزمانش برای نخستین بار پیام‌های مختلفی از سوی شهروندان دریافت شد که یکی از مکان‌ها و خیابان‌های شهر به نام سردار سلیمانی نامگذاری شود.
محمدعلی جاوید با بیان اینکه کمترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم، این است که مکانی در شهر به نام ای شهید بزرگ نامگذاری کنیم، گفت: در این راستا بعضی از معابر اصلی و مهم شهر در گذشته به نام های دیگری نامگذاری شده که به خاطر آدرس دهی‌ها باید مورد توجه باشد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بلوار جدیدی که هنوز نامگذاری نشده باشد نیز وجود ندارد، افزود: میدان سفیران امید و قسمتی از بلوار پیامبر اعظم هنوز نامگذاری نشده که می‌تواند گزینه خوبی برای این امر باشد.
شهردار بیرجند با اشاره به اینکه بخشی از بلوار پیامبر اعظم حد فاصل بلوار عبادی به سمت میدان سپاه نیز یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌تواند برای این کار انتخاب شود، ادامه داد: ساخت میدان اجتماعات به عنوان بزرگترین میدان شهر در حال اجرا است و این میدان نیز هنوز نامگذاری نشده که می‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد.
جاوید تاکید کرد: با توجه به واکنش‌های جهانی در خصوص این حادثه نیاز است که همزمان با واکنش جهانی ابراز احساسات خود را انجام دهیم و در این زمینه هرچه سریع‌تر تصمیم‌گیری انجام شود.
رئیس شورای شهر بیرجند نیز با بیان اینکه تاکنون مکان‌های مختلفی پیشنهاد شده که باید به صورت درست برای آن تصمیم گیری شود، اظهار کرد: میدان سفیران امید، قسمتی از بلوار پیامبر اعظم، میدان ابوذر، میدان قدس و خیابان پاسداران، میدان طالقانی و میدان و خیابان شهدا پیشنهاداتی است که تاکنون ارائه شده که اعضای شورا باید در مورد آن تصمیم گیری کنند.
ابراهیم تقی زاده افزود: هر تصمیمی ممکن است مخالف و یا موافقی داشته باشد، اما باید تصمیمی گرفته شود که کمترین مخالف را داشته باشد.
قلاسی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری بیرجند نیز گفت: در تمام کشور این کار انجام شده اما هنوز در مرکز استان انجام نشده که اگر به زمان دیگر موکول شود مورد نقد خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه باید پیش بینی‌های لازم انجام شود تا در آینده دچار حاشیه نشویم، گفت:کمترین کاری که شورا می‌تواند در برابر خدمات سردار سلیمانی انجام دهد این است که بهترین مکان به نام ایشان نامگذاری شود.
در این جلسه در نهایت برای نامگذاری میدان فرودگاه و میدان سپاه به نام سردار قاسمی به رأی گذاشته شد که با وجود رأی مساوی اعضای شورا در نهایت میدان سپاه انتخاب شد.

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
مطالب مرتبط  از ماسک درست در زمان درست استفاده کنید
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.