۱۵ طرح ورزشی در خراسان جنوبی آماده بهره‌برداری است

حسن عزیزی روز دوشنبه در نشست خبری جشنواره ققنوس (درخشش ستاره‌ها) افزود: با توجه به حجم بالای پروژه‌های افتتاحی در دهه‌ فجر امسال این تعداد پروژه‌ به صورت ملی و ویدئو کنفرانس در اسفند امسال افتتاح می‌شود.

وی گفت: در سفر روز گذشته مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به استان تخصیص یافت و امیدواریم نواقصی که در استادیوم ۱۵ هزار نفری بیرجند وجود دارد، رفع شود.

وی اظهار داشت: در ارتباط با پیست موتورسواری و اتومبیلرانی بیرجند که شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی از محل اعتبارات ملی هشت مجموعه را در کشور راه‌اندازی خواهد کرد با نگاه مساعد قول داده شد خراسان جنوبی در این لیست قرار گیرد و نگاه این است که ۵۰ درصد اعتبارات این پیست به صورت استانی و ۵۰ درصد ملی اختصاص یابد لذا امیدواریم تا پایان دولت به سرانجام برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: با توجه به اینکه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پروژه‌های ملی را در استان‌ها انجام می‌دهد اما سهم خراسان جنوبی تاکنون فقط یک پروژه بوده که با توجه به نیازمندی استان به سالن چند منظوره تخصصی جانبازان و معلولین امیدواریم با دستور وزیر بتوانیم در سال آینده این موضوع را هم پیگیری و اجرا کنیم.

وی سالن چند منظوره سرایان، خوسف، بانوان نهبندان، سالن رزمی نهبندان، زمین چمن مصنوعی بشرویه و چاهک موسویه را از مهمترین پروژه‌هایی ذکر کرد که با حضور وزیر ورزش و جوانان به بهره‌برداری خواهد رسید.

عزیزی با بیان اینکه سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی ۲ روزه خواهد بود گفت: پنج میلیارد تومان اعتبار در سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به حوزه ورزش و جوانان خراسان جنوبی اختصاص یافت که قرار شد تا پایان سال این پول را به استان اختصاص دهند و تاکنون یک میلیارد تومان از این اعتبارات تامین شده و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای سالن ورزشی مصعبی و کریمو در نظر گرفته شده است که بقیه تا پایان سال تخصیص خواهد یافت.

مطالب مرتبط  جوی آرام و یکنواخت در خراسان جنوبی

وی گفت: سالن ورزشی شمال شهر بیرجند، خانه جوان و استخر شهرستان بشرویه از مهمترین پروژه‌های نیمه تمام استان است که امیدواریم در هفته دولت به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی همچنین از آغاز جشنواره ققنوس خبر داد و افزود: با توجه به اطلاع‌رسانی که در فضای مجازی تاکنون صورت گرفته ۹۰ نامزد و ۲۶ هیات ورزشی در این جشنواره شرکت کردند.

وی گفت: از اول اسفند تا ۲۰ اسفند مرحله اول نظرسنجی خواهد بود و ۱۳۰ گروه نامزد توسط مردم کارشناسی خواهند شد.

وی اظهار داشت: ۲۰ اسفند پنج نفر اول هر بخش وارد مرحله دوم می‌شوند و در مرحله نهایی از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۲ نفر برتر هر بخش انتخاب خواهند شد.

عزیزی گفت: نامزدهای هر بخش با اعلام نظر مردم یا اعلام آمادگی ستاره‌ها انتخاب خواهند شد.

وی افزود: همه نامزدهای ثبت نامی که از فیلتر حداقل معیارهای داوران عبور کنند در مرحله نخست از یکم اسفند ماه ۹۸ مورد رای‌گیری قرار می‌گیرند و پنج نامزد برتر هر بخش وارد رای‌گیری نهایی در بازه نوروز ۹۹ خواهند شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: در بخش انفرادی مجریان صحنه، خوانندگان و نوازندگان، ورزشکاران، گویندگان و طنزپردازان و در بخش جمعی موسسات فرهنگی، هنری و اجتماعی و هیات‌های ورزشی حضور خواهند داشت.

وی گفت: از ۲ نامزد برتر هر بخش طی مراسمی باشکوه با حضور مردم و میهمانان کشوری در هفته جوان و روز هنر انقلاب اسلامی تقدیر خواهد شد.

 

منبع:صدا و سیما

Click to rate this post!
[Total: Average: ]
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .